dws logo 2 1

W najbliższą sobotę 21 kwietnia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce odbędzie się nietypowa akcja: Dzień Wolnej Sztuki.

Celem organizowanego już od 7 lat przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na swobodną kontemplację sztuki, obcowanie z dziełami, przeżywanie historii, a więc jakość zwiedzania, a nie ilość. Według statystyk bowiem zwiedzający poświęcają na każdy eksponat tylko 8 sekund!

W Dniu Wolnej Sztuki przeszło 90 muzeów i galerii z całego kraju będzie zachęcać, by przyjść i skupić swoją uwagę na 5 wybranych dziełach! Poznać ich historię, technikę wykonania, burzliwe nieraz dzieje. Po takim emocjonującym seansie odczytywania dzieł sztuki będzie można o nich porozmawiać z wykwalifikowanymi pracownikami muzeum.

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego po raz pierwszy włączyło się do akcji. Na jej potrzeby wyeksponuje w godz. 12.00-16.00 obrazy i rzeźby, których na co dzień nie można oglądać na ekspozycji stałej, ale wartościowe i intrygujące, warte uwagi i kontemplacji. Zostaną one zaprezentowane w Centrum Edukacyjno-Muzealnym, gdzie będzie można przysiąść na dłużej i wejść myślami w głąb wystawionych dzieł. Dodatkowo na hasło „Dzień Wolnej Sztuki” wejścia do muzeum będą bezpłatne.

Zapraszamy w sobotę 21 kwietnia, początek godz. 12.00.

dws2018 1