museumpulaski50latW 2017 roku będziemy świętowali 50-lecie działalności. Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego zostało oficjalnie otwarte 1 stycznia 1967 roku.

Czym byłaby nasza radość, gdybyśmy nie mogli podzielić się nią z innymi? Dlatego jubileusz będzie czasem podziękowań, spotkań z partnerami, przyjaciółmi, sponsorami i okazją do zaprezentowania Zwiedzającym czegoś wyjątkowego. 14 stycznia rozpoczniemy swoje ZŁOTE URODZINY uroczystym koncertem. W sali koncertowej Centrum Edukacyjno-Muzealnego wystąpi Wirtuozowska Orkiestra Kameralna Obwodu Chmielnickiego „Wirtuozi” z Ukrainy, pod dyr. Aleksandra Dragana. Koncert pt. CZTERY PORY ROKU - Vivaldi i Piazzolla to genialne kompozycje dwóch niezwykłych muzyków – Antonio Vivaldiego z XVIII w. oraz Astora Piazzolli z lat 60. XX w., opracowane na skrzypce i orkiestrę kameralną.

Kameralna

Więcej o urodzinach Muzeum i o tym, jakie atrakcje czekają publiczność w wareckich Winiarach w 2017 roku, już w styczniu.

Patronat Honorowy nad obchodami Jubileuszu 50-lecia Muzeum objęli już: Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Grójecki Marek Ścisłowski i Burmistrz Warki Dariusz Gizka.