Waldszenen banery FB v1 poziomPolski Impresariat Muzyczny oraz Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, serdecznie zapraszają na koncert z cyklu ‘’Z klasyką przez Polskę’’ , który odbędzie się w piątek 21 sierpnia o godz. 18.00 w Centrum Edukacyjno – Muzealnym w Warce.

‘’Z klasyką przez Polskę’’ to cykl koncertów mający na celu propagowanie muzyki klasycznej na najwyższym poziomie artystycznym.

W programie Waldszenen Ensemble, utwory takich kompozytorów jak: Mozart, Krogulski czy Tanzmann, wykonają dla Państwa wybitni muzycy:

Maurycy Stawujakfortepian,
Katarzyna Denkiewiczskrzypce,
Tomasz Rosińskialtówka,
Mateusz Błaszczakwiolonczela

Projekt ‘’Z klasyką przez Polskę’’ to inicjatywa zorganizowana przez Polski Impresariat Muzyczny działający w ramach Instytutu Muzyki i Tańca dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego i pod jego patronatem.

Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

MAURYCY STAWUJAK
fortepian

Studia pianistyczne ukończył w klasie prof. Ramiro Sanjinesa na UMFC w Warszawie; obecnie student kameralistyki fortepianowej w klasie prof. Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej.
Nagrodzony jako najlepszy pianista-kameralista na Międzynarodowym Konkursie im. K. Szymanowskiego w Katowicach; finalista i laureat wielu konkursów kameralnych i wielu innych wydarzeń skupionych wokół muzyki kameralnej.
Członek Chain Ensemble, zespołu wykonującego muzykę współczesną. Jako muzyk orkiestrowy współpracował z orkiestrami Sinfonia Varsovia, Sinfonia Iuventus oraz Orkiestrą Polskiego Radia.
Pasjonat wykonawstwa historycznego. Studiował klawesyn u prof. Aliny Ratkowskiej. Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Tobiasa Kocha oraz Artema Belogurova.

KATARZYNA DENKIEWICZ
skrzypce

Absolwentka UMFC w Warszawie w klasie skrzypiec dra Jakuba Jakowicza. Wieloletnia uczestniczka kursów interpretacji muzyki dawnej (prof. Daniel Deuter). Obecnie studiuje w klasie skrzypiec barokowych u Shunske Sato w Conservatorium von Amsterdam.
Artystka jest laureatką wielu konkursów. Jako muzyk kameralny występowała na scenach licznych festiwali m.in. Trzy-Czte-Ry, Łańcuch, Siedem Nurtów Siedem Premier, Muzyczne Wieczory Dziekanka, Letnie Koncerty na Grochowskiej, Musethica (Tel-Aviv; Berlin) i innych. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Młodej Polskiej Filharmonii oraz MMB Montreal University.
Występuje z zespołem muzyki współczesnej Chain Ensemble. Uczestniczka 8. edycji Akademii Sinfonia Varsovia.

TOMASZ ROSIŃSKI
altówka

Muzyk etatowy Orkiestry Sinfonia Varsovia. Członek orkiestry kameralnej Warsaw Players. Występował na wielu festiwalach m.in: Festiwalu Witolda Lutosławskiego Łańcuch, Letnim Festiwalu im. Jerzego Waldorffa w Radziejowicach, Międzynarodowym Festiwalu EMANACJE w Lusławicach, La Folle Journée de Nantes oraz La Folle Journée Tokyo.
Laureat wielu konkursów solowych i kameralnych m.in. X Ogólnopolskiego Konkursu im. J.Rakowskiego w Poznaniu, Ogólnopolskich Międzyuczelnianych Konkursów Altówkowych w Gdańsku i Krakowie, XIX i XX Międzynarodowych Konkursów Kameralnych w Dolnym Kubinie, V Międzynarodowego Turnieju Kameralnego w Bydgoszczy.
Student UMFC w Warszawie w klasie altówki dr hab. Katarzyny Budnik-Gałązki.

MATEUSZ BŁASZCZAK
wiolonczela

Laureat ponad 30 nagród na konkursach krajowych i międzynarodowych, m.in. I miejsca na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych w Elblągu, I miejsca i nagrody specjalnej na XVIII Międzynarodowym Konkursie im. Bohdana Warchala w Dolným Kubínie, I miejsca na Międzynarodowym Turnieju Kameralnym w Bydgoszczy.
W latach 2016-2017 członek Polskiej Orkiestry Młodzieżowej Lutosławski Youth Orchestra.
W 2019 wraz z European Union Youth Orchestra wziął udział w tournee po Włoszech, Niemczech, Luksemburgu, Szwajcarii, Holandii, Czechach i Omanie.
Stypendysta programu Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Kształcił się w klasie dra hab. Piotra Hausenplasa. Student UMFC w Warszawie w klasie prof. dra hab. Andrzeja Bauera.

AFISZ B2 Waldszenen 21 sierpnia 1

Informacje organizacyjne:

* Ilość miejsc jest ograniczona!
* Bezpłatne zaproszenia do odebrania w kasie Muzeum w Warce.
* Rezerwacji prosimy dokonywać pod adresem: rezerwacja@muzeumpulaski.pl
lub numerem telefonu 48 667 20 20.
* Przypominamy o wymogu bezwzględnego przestrzegania zasad tzw. reżimu sanitarnego. https://tiny.pl/79pqs