india2020Choć 5 lipca nie zaprosimy Państwa na Piknik historyczno-kulturalny VIVAT PUŁASKI, zachęcamy na spędzenie niedzielnego popołudnia w parku na Winiarach, w bardziej kameralnej atmosferze. Przy pałacu i muzealnej kawiarence będziecie mogli miło spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi. Edukacyjny program zaprezentuje znana i lubiana grupa Indianie Huu Ska Luta. Będzie działała „Letnia strefa muzyki”.

Podczas amerykańskiej niedzieli zapraszamy do zwiedzania nowej wystawy czasowej pt. „Po przekątnej. Kalifornijska Grupa Krak Art”. Siedmiu artystów o polskich korzeniach, na stałe mieszkających na Zachodnim Wybrzeżu USA zaprezentuje w wareckim muzeum swoje malarstwo. Wystawa czynna bezpłatnie w sali Centrum Edukacyjno-Muzealnego w godz. 11.00-18.00.
Od godz. 14.00 do 17.00 zapraszamy do Wioski Indiańskiej, która tym razem zostanie zorganizowana między pałacem a Centrum Edukacyjno-Muzealnym. Spotkanie z kulturą Indian Ameryki Północnej zapewni zespół HUU-SKA LUTA, który działa od 1998 r., a wielokrotnie uświetniał nasz Piknik Vivat Pułaski. Zespół przedstawi historię Indian w Ameryce i tańce. Wystąpi w strojach i z wyposażeniem wykonanym zgodnie z kanonem sztuki indiańskiej. W parku znów staną namioty Tipi, w których będzie można obejrzeć przedmioty codziennego użytku, m.in. tomahawki, pokrowce na noże, tarcze, włócznie, łuki i maczugi oraz tradycyjne stroje.
Letnia strefa muzyki
Od godz. 16.00 zapraszamy na wypoczynek z muzyką w tle. W scenerii parku w Winiarach będzie można posłuchać ballad, tradycyjnego amerykańskiego folku i country południa USA, w wykonaniu utalentowanej Amerykanki mieszkającej w Polsce - Moriah Woods. Usłyszymy artystyczny klimat Colorado, z którego pochodzi Moriah. Swoją twórczością nawiązuje do najlepszych tradycji amerykańskiego folku, wykonywanego z wyraźnym indywidualnym zacięciem. Artystka z dużym wyczuciem łączy korzenie muzyki z nowoczesnością. Jest bardzo ciekawą indywidualnością, której naprawdę warto posłuchać. Koncert odbędzie się na małej scenie przy Café Savannah.

Café Savannah zaprasza
W muzealnej kawiarence będziecie mogli zamówić dobrą kawę lub aromatyczne herbaty, zjeść domowe ciasto lub lody. Serwujemy także soki i inne zimne napoje.
Program realizowany będzie z zachowaniem wytycznych dotyczących dystansu społecznego i bezpieczeństwa uczestników.
Projekt ,,Letnia strefa muzyki’’ został dofinansowany w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.
Zapraszamy 5 lipca do parku na Winiarach!
Inf. Muzeum