325 czerwca 2022 r. w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce odbyła się podniosła uroczystość - Oddział PTTK im. Wiktora Krawczyka obchodził jubileusz 75 - lecia.

Wydarzenie rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru oraz przywitania zgromadzonych gości. Swoją obecnością zaszczycili zacnego jubilata przedstawiciele władz Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego, władze samorządowe w osobach: Leszek Przybytniak, radny sejmiku województwa mazowieckiego, Jolanta Sitarek, wicestarosta powiatu Grójec, Andrzej Zaręba, radny powiatu Grójec, prezes Stowarzyszenia W.A.R.K.A. i dyrektor Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” w Warce, Teresa Knyzio- wiceburmistrz miasta Warki oraz Aldona Rzeźnik- przewodnicząca Rady Miejskiej w Warce. W uroczystości uczestniczyli również dyrektorzy instytucji i szkół oraz prezesi organizacji z Powiatu Grójeckiego współpracujący z oddziałem PTTK a także reprezentacja z Oddziału PTTK Kozienice z prezesem Arkadiuszem Nowakowskim na czele.
Po powitaniu nastąpiło wręczanie medali, odznaczeń i dyplomów przyznanych przez Zarząd Główny PTTK, Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK oraz Oddział Warka. Ważnym momentem było przyznanie przez Marszałka Województwa Mazowieckiego, Adama Struzika Oddziałowi PTTK w Warce medalu honorowego Pro Masovia, przyznawanego za przyczynienie się do rozwoju kulturalnego i społecznego Mazowsza. Medal wręczył Leszek Przybytniak - radny sejmiku województwa mazowieckiego. Jak na jubileusz przystało były życzenia, prezenty i kwiaty. Jubileuszową część obchodów zakończył koncert duetu Bogdan Sabała i Sławomir Klimczuk. Stworzyli oni wyjątkowy klimat prezentując, jakże odpowiednie na tę okazję, utwory turystyczne i żeglarskie. Wielu gości dało się ponieść chwili i wraz z artystami śpiewało znane im „…dziesięć, w skali Beauforta…”, czy też „ …lato, lato czeka…” Po koncercie, w wyśmienitych nastrojach wszyscy goście skosztowali jubileuszowego tortu „75 lat Oddziału PTTK”.
Dalszą część spotkania stanowił XXVI Zjazd Oddziału PTTK Warka, podczas którego m.in. podjęto uchwałę o nadaniu godności Członka Honorowego Andrzejowi Jasińskiemu, wieloletniemu prezesowi Oddziału oraz wybrano nowy Zarząd Oddziału i przedstawicieli poszczególnych komisji. Prezesem Oddziału pozostała pani Marzena Jankowska . Ogromne gratulacje dla Pani Prezes i nowo wybranego Zarządu składa Dyrektor i cały zespół Muzeum.