Aktualności

11 listopada grafika11 listopada, w 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości, zachęcamy do uczczenia tego dnia w miejscu, gdzie historia jest szczególnie ważna...

frackowiak2017W niedzielę 19 listopada zapraszamy na XVI spotkanie z cyklu „Wieczór z Kulturą”. Tym razem gościem muzeum będzie jedna z najbardziej rozpoznawanych i utalentowanych artystek– Halina Frąckowiak.

baner pitynskiDobiega końca wystawa czasowa pt. Mistrz Pityński. W niedzielę 29 października o godz. 16.00 zapraszamy na finisaż wystawy. Po ekspozycji oprowadzi ostatni raz kurator wystawy Iwona Stefaniak.

bieg KP2017005W niedzielę 15 października na terenie Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego odbył się XV Biegu Pułaskiego.

mini 174511Mija niemal rok, odkąd były polski dyplomata został wybrany na prezesa i dyrektora wykonawczego jednej z najprężniej działających instytucji polonijnych w USA.

DP2017 01011 października odbył się Dzień Kazimierza Pułaskiego, w 238. rocznicę śmierci Patrona Muzeum, Bohatera dwóch Narodów. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością ambasador USA Paul W. Jones.

Z okazji obchodów Roku Tadeusza Kościuszki, w 200-lecie śmierci Wielkiego Polaka, zapraszamy na spotkanie z Prezesem Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku – Markiem Skulimowskim, 17 października w Centrum Edukacyjno-Muzealnym. Wstęp wolny.

PLAKAT DP 2017 00Starosta grójecki Marek Ścisłowski oraz dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego Iwona Stefaniak zapraszają do uczczenia pamięci polsko-amerykańskiego Bohatera w dniu 11 października br.

Bieg Pułaskiego 2017 0115 października wystartuje kolejna, XV już edycja Biegu Pułaskiego! Bieg Pułaskiego to wydarzenie sportowe, które na stałe wpisało się w kalendarz wareckich imprez plenerowych.

IMG 820325 września br. Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego odwiedził Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński wraz z Marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim.