Aktualności

info zwiedz 2018Informujemy, że w związku z organizacją akcji „Narodowe Czytanie” w niedzielę 16 września, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego będzie czynne dla zwiedzających do godz. 15.30.

narodowe czytanie plakatW niedzielę 16 września o godz. 16.00 rozpocznie się warecka odsłona Narodowego Czytania. Na tarasie przy wejściu do Café Savannah zaproszeni goście będą prezentować „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

dotacja MKiDNPark w Winiarach to wyjątkowe miejsce zarówno dla mieszkańców jak i turystów.Pielęgnacja i utrzymanie parku to dla zespołu muzeum bardzo ważne zadanie. Już wkrótce wyposażenie instytucji wzbogaci się o specjalistyczny sprzęt ogrodniczy. Zakup będzie możliwy dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

logo PZW 2018Już 5 października rusza kolejna odsłona akcji „Weekend za pół ceny” organizowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną.

dozynki Lewiczyn2018Tegoroczne Dożynki Powiatu Grójeckiego odbędą się 2 września w Lewiczynie (gm. Belsk Duży) w Sanktuarium Matki Bożej Lewiczyńskiej Pocieszycielki Strapionych.

cafe01Od niedzieli 29 lipca na terenie Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce działa kawiarenka. Uruchomienie projektu "Strefa spotkań - Café Savannah" było możliwe dzięki uzyskaniu grantu z Funduszu Społecznego Grupy Żywiec (II edycja) oraz ze środków Powiatu Grójeckiego – Organizatora muzeum.

senior20182Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego po raz drugi już przyłącza się do akcji „60+Kultura” organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

obraz mkidn0012 sierpnia w pałacu Pułaskich odbyła się uroczysta prezentacja pary portretów Ignacego Jana Paderewskiego i jego małżonki Heleny.

PaderewskiDwa wyjątkowe portrety: Ignacego Jana Paderewskiego i jego małżonki Heleny z Rosenów Paderewskiej po 14 latach przerwy ponownie trafią do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i będą częścią stałej ekspozycji.

17Drodzy Goście, uprzejmie informujemy, że w okresie wakacji (lipiec-sierpień) muzeum będzie czynne dla zwiedzających w następujące dni i godziny: