Aktualności

MajewskaKorcz 2017 topZapraszamy na XIII spotkanie z cyklu „Wieczór z Kulturą”. W sobotę 6 maja o godz. 18:00 gościem specjalnym będzie wspaniały duet sceniczny – Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz.

DSC 3478 Edit6 marca podczas obchodów 272. rocznicy urodzin Kazimierza Pułaskiego na terenie parku została otwarta ekspozycja plenerowa pt. „Byli tu... 1967-2017”.

IMG 615211 marca, na terenie naszego Centrum Edukacyjno-Muzealnego, warecki Oddział PTTK im. Wiktora Krawczyka świętował 70-lecie działalności.

DOPetap2201710 kwietnia, na obiektach zarządzanych przez Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, przeprowadzony zostanie II etap konkursu DWA OBLICZA PUŁASKIEGO – test sprawnościowy.

cem warka 09Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego otrzymało dotacje od Ministra Kultury.

urodziny2017136 marca Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego obchodziło 272. rocznicę urodzin swojego patrona. Tradycyjnie zgromadzono się przed pałacem w Winiarach by tu, pod pomnikiem Bohatera dwóch Narodów, uczcić jego pamięć.

czestochowa2017 0104 marca mieliśmy zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w obchodach 90-lecia Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego w Częstochowie. Szkoła ma piękne tradycje i długą historię. Kształci fachowców w wielu zawodach. Od kilkunastu lat współpracuje z naszym muzeum.

IMG 5392W piątek 3 marca, na terenie Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego miały miejsce uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zorganizowane przez Przewodniczącego Rady Powiatu Władysława Leszka Kumorka oraz Starostę Grójeckiego Marka Ścisłowskiego, z inicjatywy Radnego powiatowego z gminy Warka - Wiesława Czerwińskiego.

DOP201707Do I etapu V edycji konkursu ostatecznie przystąpiło 88 uczniów z 22 szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa mazowieckiego. Komisja Konkursowa do II etapu, zgodnie z regulaminem, zakwalifikowała 52 uczniów. W tegorocznej edycji konkursu dopuszczenie do II etapu zagwarantowało uzyskanie z testu merytorycznego min. 25 pkt. (na 60 możliwych).

DOP20170828 lutego w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego odbył się I etap V edycji konkursu historyczno-marynistycznego DWA OBLICZA PUŁASKIEGO.