Aktualności

Mini IMG 9007 kopiaCzekaliśmy z tą wiadomością od dawna. Po kilku miesiącach wytężonej pracy najnowsze wydawnictwo wareckiego muzeum ujrzało światło dzienne.

koncert koncertMuzeum im. Kazimierza Pułaskiego serdecznie zaprasza na pierwszy w sezonie 2018 koncert z cyklu „Wieczór z Kulturą”. W przedostatnią sobotę karnawału tematem przewodnim będzie tango!

karta noworoczna 3

Drodzy Goście,

dziękujemy za wszystkie spotkania w mijającym 2017 roku.

museum201700„Przed 50 laty, dzięki staraniom Polonii amerykańskiej i miłośników ziemi wareckiej, powstało Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego” – tymi słowami rok temu informowaliśmy Państwa o zbliżających się obchodach jubileuszu instytucji.

grafika_palacUprzejmie informujemy, że w dniu 2 stycznia 2018 r. muzeum nie pracuje, także administracja.

DSC 3681 HDR Edit 2

mini 20577920 grudnia odbyło się w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego świąteczne spotkanie, którego celem było podsumowanie roku jubileuszu 50-lecia instytucji oraz złożenie podziękowań i życzeń. Uroczystości towarzyszył koncert kolęd przyjaciół muzeum.

IMG 8849Rok kościuszkowski powoli dobiega końca, a przed nami stulcie odzyskania niepodległości.

swieta muzeumDrodzy Goście, uprzejmie informujemy, że w dniach 18 grudnia-12 stycznia 2018 r. nie będą czynne ekspozycje pałacu Pułaskich.

50 lat konkursDobiega końca rok jubileuszu 50-lecia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego. Miejsca wyjątkowego na mapie Warki i regionu. Miejsca, które dla wielu warczan ma symboliczne znaczenie, gdzie między innymi za sprawą wystawy „Warka – miasto dotknięte historią” mogą odnaleźć elementy związane ze swoimi przodkami: stare fotografie, oryginalne pamiątki. Dlatego na zakończenie roku złotego jubileuszu proponujemy konkurs...