Aktualności

Moniuszko2019048W niedzielę 1 września podczas XXI „Wieczoru z Kulturą” Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego gościło wspaniałych artystów warszawskiej sceny operowej i operetkowej: Grażynę Mądroch, Ewę Mikulską, Macieja Ufniaka, Ryszarda Morkę, Adama Sychowskiego oraz aktora Stanisława Banasiuka.

60kultura2019plakatminiMuzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce po raz kolejny przyłącza się do akcji ,,60+ Kultura”, organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

narodowe czytanie2019 02W sobotnie popołudnie 7 września, na terenie naszego Muzeum odbyła się akcja Prezydenta RP Narodowe Czytanie. Na zaproszenie starosty grójeckiego Krzysztofa Ambroziaka i dyrektor Muzeum Iwony Stefaniak odpowiedziało ponad 40 lektorów.

akademia polonijna 001W piątkowy wieczór 6 września odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Akademia Polonijna, gościliśmy w Muzeum Joannę Sokołowska – Gwizdka – pisarkę, dziennikarkę polonijną, członka Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie, wiceprezydent Austin Polish Society, która od 2001 r. mieszka na stałe za granicą (Toronto, potem New Jersey, a obecnie w Austin w Teksasie).

Narodowe Czytanie 2019W sobotę 7 września 2019 r., o godz. 16.00 Muzeum im Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na ósmą edycję Narodowego Czytania. Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka wybrała, spośród stu propozycji, Nowele Polskie.

akademia polonijna SokolowskaW ramach cyklu ADAMEMIA POLONIJNA, zapraszamy na spotkanie autorskie z Joanną Sokołowską – Gwizdka pt. Opowieść o Helenie Modrzejewskiej i teatrze spełnianych nadziei, 30 sierpnia 2019 r. godz. 18.00, w Centrum Edukacyjno-Muzealnym.

Spotkanie wspomnienia GwardysW niedzielne popołudnie 1 września 2019 roku, w godz. 15.00-17.00 zapraszamy Państwa do Centrum Edukacyjno-Muzealnego na pokaz wyjątkowego materiału filmowego pt. „1 września 1939 r. we wspomnieniach mieszkańców Warki’’.

Moniuszko 21 września o godz. 18.00 zapraszamy Państwa na XXI „Wieczór z Kulturą". W programie koncert pt. „Stanisławowi Moniuszce – w 200-lecie urodzin" w wykonaniu artystów warszawskiej sceny operowej i operetkowej: Grażyna Mądroch – sopran koloraturow,y Ewa Mikulska – kontralt, Maciej Ufniak – tenor, Ryszard Morka – bas, Adam Sychowski – fortepian, Stanisław Banasiuk – słowo mówione.

Jan Wisnioch21 sierpnia, w wieku 62 lat odszedł na wieczną wartę nasz muzealny Kolega JAN WIŚNIOCH – wieloletni pracownik Muzeum, dozorca.

museum lato2019 12W czasie trwających wakacji Muzeum im. K. Pułaskiego przygotowało dla dzieci zajęcia w ramach cyklu wakacyjnych spotkań pod hasłem szeroko rozumianej aktywności „Aktywne Lato w Warce”.