Aktualności

P ZachyraW atmosferze świąteczno-noworocznej, na rozpoczęcie 2019 roku zapraszamy Państwa na wyjątkowy koncert w ramach cyklu Muzzeum Jazz.

happynewyear2

karta świąteczna 2018 FB

IMG 1267Uprzejmie informujemy, że w dniach od 22 grudnia do 14 stycznia 2019 r. ekspozycje stałe i czasowe Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego będą nieczynne dla zwiedzających.

workmuseumMuzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce poszukuje do zespołu osoby na stanowisko specjalista do spraw sprzedaży.

WKXII 20181200116 grudnia podczas XVIII „Wieczoru z Kulturą” zabrzmiała muzyka polskich salonów – Czartoryskich, Potockich, Zamoyskich…

559A1250W niedzielę 16 grudnia odbyło się uroczyste zakończenie III edycji projektu „Trauma i Duma” organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury przy współpracy z Towarzystwem Miłośników Miasta Warki na terenie Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, pod honorowym patronatem Wicemarszałek Senatu Marii Koc.

konferencja201811W dniach 3-5 grudnia w w Poznaniu odbyło się Spotkanie Dyrektorów Muzeów prowadzonych i współprowadzonych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy z całej Polski, w tym dyrektor naszego muzeum Iwona Stefaniak.

041a

Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zapraszamy Państwa na wyjątkową wystawę „Dla Niepodległej. Pamiątki patriotyczne z kolekcji Artura Sawy”.

DSC09132We wtorek 27 listopada, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i 100-lecia zawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a USA, w sali koncertowej Centrum Edukacyjno-Muzealnego odbyło się niecodzienne spotkanie: