03W piątkowe popołudnie, 8 grudnia w Centrum Edukacyjno-Muzealnym przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Akademia Polonijna”.

AP 202312 ban8 grudnia 2023 r. o godz. 17.00 zapraszamy na specjalną Akademię Polonijną z Narodowym Instytutem Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA.

baner Akademia Polonijna druchZapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu AKADEMIA POLONIJNA w dniu 5 października, godz. 12.00.

Zdjęcie grupowe uczestników spotkania17 maja w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego odbył się wykład dr hab. prof. AFiB Jolanty Załęczny pt.: „Powstanie styczniowe w Warce i okolicach, wydarzenia, ludzie, pamięć”.

Zdjęcie z pokazów filmów dokumentalnych25 kwietnia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce przy współpracy z Muzeum Getta Warszawskiego przygotowało specjalny pokaz filmów dokumentalnych.

baner informacyjny 80 lat temu w dniach 19-22 kwietnia miało miejsce powstanie w getcie warszawskim, zorganizowane przez polskich Żydów.

Daszynska1418 kwietnia w naszym muzeum odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Akademia Polonijna”. Tym razem wystąpiła prof. dr hab. Jolanta A. Daszyńska z wykładem pt.: „Pułaski i Kościuszko pod rozkazami Waszyngtona”.

Zdjęcie W dniach 6-23 kwietnia 2023 r. w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, prezentowany jest obraz „Konstytucja 3 maja – 1791 rok.”

Baner informacyjny18 kwietnia, o godz. 17.00 w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce obędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Akademia Polonijna”.

Spotkanie Brymora 001W piątek 10 marca, w cyklu „Akademia Polonijna” gościliśmy Mariusza M. Brymorę - zawodowego dyplomatę.