15warsztaty2018„Trauma i Duma” to cykl warsztatów filmowych, radiowych oraz teatralnych organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury.

kongres mm2018 2W dniach 14-15 września odbył się Pierwszy Kongres Historycznych Miejscowości Mazowsza w Warszawie i Górze Kalwarii.

K086W dniach 17-18 września w Warce, Hotelu Sielanka nad Pilicą odbył się XII Sejmik Turystyczny Województwa Mazowieckiego.

IMG 7905W dniach 12-13 maja odbyły się Ogólnopolskie Obchody 250. rocznicy Konfederacji Barskiej w Beskidzie Niskim pod Narodowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

targi Łódź 00Na styku kultur” to hasło XXI Targów Regiony Turystyczne, jakie odbyły się w dniach 16-18 marca br. w Łodzi. Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego miało tam swoją reprezentację.

wyklad Mickiewicz13 lutego miał miejsce w muzeum wykład otwarty, w którym Katarzyna Węglicka przedstawiła kresowe wątki w literaturze jednego z najważniejszych polskich pisarzy – Henryka Sienkiewicza. Prelekcja połączona z prezentacją zdjęć przyciągnęła blisko 150 osób, dla których lektura „Trylogii” już nigdy nie będzie taka sama.

IMG 8992Z końcem 2017 r. ukazała się nowa książka, przygotowana przez zespół Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, która jest pokłosiem polsko-amerykańskiej konferencji naukowej pt. Polacy w Ameryce, zorganizowanej w dniach 27–28 VI 2017 r. z okazji 50-lecia muzeum, przy współpracy ze Stowarzyszeniem W.A.R.K.A.

DSC 4488– O konfederacji barskiej i nie tylko...
6 grudnia odbył się XII Sejmik Kultury Powiatu Strzyżowskiego. W Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej (woj. podkarpackie) nie zabrakło przedstawicieli wareckiego muzeum.

14W dniach 27-28 czerwca w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego odbyła się polsko-amerykańska konferencja pt. POLACY w AMERYCE, zorganizowana przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. i Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego z okazji 50-lecia muzeum.

grafika konferencjaW dniach 27-28 czerwca 2017 r. na terenie naszego muzeum odbędzie się konferencja POLACY w Ameryce. Polsko-amerykańska konferencja naukowa z okazji 50-lecia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, na którą serdecznie zapraszamy wykładowców z Polski i USA.