baner informacyjny o wystawieDyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce
 wraz z Zespołem
 zaprasza
 na wystawę
 Eugeniusz Węgiełek. Radość tworzenia.

07915 grudnia w świątecznej atmosferze, w towarzystwie wielu gości zakończyliśmy wystawę „Muzyka w roli głównej. Polscy kompozytorzy w amerykańskim przemyśle filmowym” i podsumowaliśmy muzealno-kulturalny rok 2023. Była to też dobra okazja do podziękowania wszystkim, którzy pracowali nad wystawą i współpracowali z muzeum przez cały odchodzący rok.

finisaz 202312Zapraszamy na kuratorskie oprowadzenie po wystawie „Muzyka w roli głównej. Polscy kompozytorzy w amerykańskim przemyśle filmowym”, które odbędzie się na zakończenie prezentowania ekspozycji.

Z KALIFORNI DO POLSKI post kopiaW dniach od 10 do 26 października w Biegas Art Gallery - w Muzeum im. Bolesława Biegasa w Warszawie odbędzie się wystawa grupy artystycznej Krak Art z Kalifornii.

Wernisaż wystawy Muzyka w roli głównej 01Nowa wystawa czasowa w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego „Muzyka w roli głównej. Polscy kompozytorzy w amerykańskim przemyśle filmowym” została otwarta podczas Pikniku Vivat Pułaski 2 lipca i cieszyła się szeroką publicznością podczas imprezy..

Baner informacyjny do wystawyOd 2 lipca zapraszamy na nową wystawę czasową w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce. Tym razem przeniesiemy Was do wielkich superprodukcji filmowych, a główną rolę na wystawie będzie grała MUZYKA!

ipn006a28 marca br. wspólnie z Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej zakończyliśmy wystawę „»Ramię krzep – Ojczyźnie służ«. 135. rocznica powstania Sokolstwa Polskiego w Ameryce”, przygotowaną przez historyków Archiwum IPN, której byliśmy partnerem.

Lukaszowcy banerekMuzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce przy współpracy z Muzeum Historii Polski zaprasza na wyjątkową wystawę czasową. Tym razem będzie to pokaz jednego obrazu.

Powstanie styczniowe 0039 lutego 2023 r. otworzyliśmy nową wystawę plenerową pt. Gloria Victis. Powstanie Styczniowe – 160. rocznica zrywu.

plansza wystawowaMuzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na wystawę plenerową Gloria Victis. Powstanie Styczniowe - 160. ocznica zrywu.