Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w dzień Wszystkich Świętych, tj. 1 listopada, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego oraz Café Savannah będą nieczynne. Zapraszamy do zwiedzania muzealnych ekspozycji oraz odwiedzenia Café Savannah w najbliższy weekend, w godzinach 9:00–17:00.

Codziennie zachęcamy także do spacerów po naszym pięknym jesiennym parku, który jest otwarty dla odwiedzających w godzinach 7:00–21:00.

 


Zasady zwiedzania muzeum:

  • Grupy zorganizowane mogą zwiedzać muzeum tylko z przewodnikiem.
  • Za grupę zorganizowaną uważa się minimum 10 osób.
  • Ze względu na bezpieczeństwo zbiorów oraz w trosce o zabytki w małych pomieszczeniach, grupa zwiedzająca muzeum może liczyć maksymalnie 25 osób.
  • Na ekspozycję zabrania się wnoszenia dużych toreb, plecaków, jedzenia i picia, wprowadzania zwierząt.
  • Muzeum świadczy usługi przewodnickie po ekspozycji stałej, wystawach czasowych, zabytkowym parku oraz po Warce. Za oprowadzanie turystów przez przewodnika pobiera opłaty (patrz: zwiedzanie z przewodnikiem)
  • Turystom indywidualnym i małym grupom do 18 osób polecamy audioprzewodnik w wersji polsko-angielskiej. Dysponujemy specjalną audio wycieczką dla dzieci.

  


 

Ceny biletów:

Rodzaj biletuCena
Bilet normalny 18 zł
Bilet ulgowy 10 zł
Bilet Rodzinny 2+1 35 zł
Bilet Rodzinny 2+2 44 zł
Bilet Rodzinny 2+3 53 zł
Bilet Rodzina na Weekend (6 osób) 62 zł

Poznaj Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce. Celem przyjęcia standardów jest zapewnienie bezpieczeństwa małoletnim, dbałość o ich dobro, uwzględnianie ich potrzeb i podejmowanie działań w ich jak najlepszym interesie.

Zachowania niedozwolone:

stosowanie agresji i przemocy fizycznej, słownej, psychicznej oraz seksualnej,
naruszenie nietykalności osobistej,
obrażanie, upokarzanie, lekceważenie i zawstydzanie, używanie wulgaryzmów,
obraźliwe gesty, niestosowne żarty, niestosowne wypowiedzi, zmuszanie do podejmowania niewłaściwych działań,
dyskryminacja ze względu na stan zdrowia, potrzeby rozwojowe i edukacyjne

Gdzie szukać pomocy?
116-111 | telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, bezpłatny, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godz. na dobę
800-12-12-12 | dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka, bezpłatny, czynny w każdą środę i czwartek w godz. 17.00–19.00
112 | telefon alarmowy
997 | Policja
486672267 w 25| Koordynator ds. standardów ochrony małoletnich w Muzeum

Standardy Ochrony Małoletnich  dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej

 


  

STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH
 wersja skrócona

  1. Pracownicy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce (dalej Muzeum) oraz inne osoby, z którymi Muzeum współpracuje, mające w ramach swoich obowiązków bezpośredni kontakt z małoletnimi, czyli osobami poniżej 18 roku życia, działają przede wszystkim dla dobra małoletnich i traktują małoletnich z szacunkiem.
  2. Pracownicy Muzeum:

       - nie stosują przemocy wobec małoletnich,
       - nie zawstydzają ich,
       - nie lekceważą i nie obrażają
       - starają się rozmawiać z nimi w sposób dostosowany do sytuacji i wieku.
       - podnoszą głos tylko wtedy, gdy jest to konieczne (np. w sytuacji zagrożenia).

  1. Bezpośredni kontakt pracownika Muzeum z małoletnim nie może być niejawny lub ukrywany, wiązać się z jakąkolwiek nagrodą, ani wynikać z relacji podporządkowania.
  2. Pracownicy Muzeum nie kontaktują się z małoletnimi z wykorzystaniem prywatnych kanałów komunikacji bez wiedzy opiekunów małoletnich (rodziców lub innych opiekunów, którzy za nich odpowiadają).
  3. W przypadku, gdy pracownicy Muzeum dostrzegą, że małoletni może być krzywdzony przez innego małoletniego lub jakąkolwiek osobę dorosłą, powiadomią o tym osoby odpowiedzialne w Muzeum, a jeśli będzie taka potrzeba, również odpowiednie służby.
  4. Dyrektor Muzeum lub osoba podejmująca interwencję przeprowadzi rozmowę z opiekunami małoletniego i wskaże, gdzie można szukać pomocy.
  5. Pracownicy Muzeum zapewniają ochronę danych osobowych i wizerunku małoletniego. Utrwalenie wizerunku małoletniego wymaga zgody opiekuna. Wyjątkiem są sytuacje, kiedy małoletni jest elementem większej grupy (np. zgromadzenia, publicznego wydarzenia) – wtedy zgoda nie jest potrzebna.
  6. Osobą nadzorującą stosowanie Standardów w Muzeum jest wyznaczony przez Dyrektora specjalista do spraw edukacji i obsługi zwiedzających.
  7. Małoletni podczas wizyty w Muzeum nie uzyskują dostępu do urządzeń elektronicznych i Internetu, jednak pracownicy Muzeum – edukatorzy – w miarę możliwości sprawują nadzór nad sposobem korzystania z Internetu przez małoletnich na własnych urządzeniach.
  8. Każdy pracownik Muzeum musi znać i stosować Standardy.
  9. Małoletni i ich opiekunowie przed wzięciem udziału w wydarzeniach, lekcjach, warsztatach i zorganizowanym zwiedzaniu wystaw zapoznają się z treścią Standardów.
  10. Standardy w wersji pełnej i skróconej są umieszczone: w wersji drukowanej w holu przy kasie Muzeum (CEM) oraz na stronie internetowej Muzeum.

Podstawa prawna: Ustawa z 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym (Dz. U. z 2024 r. poz. 560) – art. 22c, art. 22b, Ustawa z 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2023 r. poz. 1606) – art. 7 pkt 6.

 

Godziny otwarcia
Muzeum czynne jest od środy do niedzieli:

od środy do piątku w godz. 9.00 – 16.00
ostatnie wejście o godz. 15.00

w soboty i niedziele w godz. 10.00 – 17.00
ostatnie wejście o godz. 16.00

Czwartek jest dniem bezpłatnego wejścia na ekspozycję stałą Muzeum.

Grupy zorganizowane, umówione z wyprzedzeniem 2-tygodniowym, mają możliwość zwiedzania od godz. 9:00. (środa-piątek)

 

Park otwarty w dni powszednie, weekendy i święta w godz. 7.00-21.00.



IMG 4678Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich do udziału w lekcjach muzealnych i spotkaniach, połączonych ze zwiedzaniem, warsztatach i spacerach po parku z przewodnikiem. Zajęcia prowadzimy głównie w Centrum Edukacyjno-Muzealnym. Zachęcamy do skorzystania z gotowych pakietów edukacyjnych, które najczęściej są połączeniem lekcji muzealnych z warsztatami.
Zapraszamy na lekcje muzealne poświęcone m.in. Kazimierzowi Pułaskiemu, Tadeuszowi Kościuszce, Ignacemu Janowi Paderewskiemu, historii i kulturze XVIII w., ale także dziejom miasta Warki, wydarzeniom i postaciom historycznym związanym z Warką. Zachęcamy do spacerów po parku z przewodnikiem, poznawania wareckich podań i legend.

 

 Do pobrania:



Ważne informacje. Jak rezerwować lekcje muzealne?

  • Lekcje muzealne można rezerwować telefonicznie lub pocztą elektroniczną: tel. 48 667 20 20, rezerwacja@muzeumpulaski.pl
  • Lekcje muzealne należy rezerwować z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem. 
  • Lekcja trwa od 40 do 60 minut. Przedszkolakom i dzieciom klas I-III proponujemy krótsze spotkania. 
  • Muzeum pobiera opłatę za prowadzenie lekcji muzealnych w wysokości 90 zł od grupy. 
  • Koszt lekcji muzealnej obejmuje: prowadzenie lekcji przez edukatora, materiały pomocnicze (np. krzyżówki, kolorowani, rebusy, rekwizyty). 
  • Jeśli do danej lekcji konieczne jest poznanie całej ekspozycji, grupa zobligowana jest uiścić opłatę za wstęp do muzeum, np. na lekcję Poznaj Muzeum
  • Zajęcia prowadzimy głównie na terenie Centrum Edukacyjno-Muzealnego.

 

ŁĄCZY NAS PUŁASKI.

Artyści Wydziału Sztuki Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego

Deklaracja dostępności

Muzeum imienia Kazimierza Pułaskiego w Warce zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Muzeum imienia Kazimierza Pułaskiego w Warce.

Data publikacji strony internetowej: 2015-09. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-03.

Strona internetowa jest niezgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
  • Nie istnieje alternatywne rozwiązanie powodujące pełną dostępność elementów związanych z CAPTCHA,
  • Na stronie nie zapewniono alternatywy dla treści nietekstowej,
  • Na stronie część dokumentów zamieszczono jako skan wersji papierowych,
  • Dla informacji brak właściwej relacji,
  • Na stronie nie określono prawidłowej wartości celu danych wejściowych,
  • Nie spełniono wymagań minimalnego kontrastu pomiędzy tekstem a tłem,
  • Treści spod kursora nie spełniają trzech głównych wymagań,
  • Nie zawarto poprawnie sformułowanego tytułu opisowego strony internetowej,
  • Na stronie internetowej nie zawarto celu linków w kontekście.
Wyłączenia:
  • mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.

Oświadczenie sporządzono dnia: 2021-03-21.

Data ostatniego przeglądu deklaracji: 2024-03-29.

Deklarację sporządzono na podstawie badania przeprowadzonego przez podmiot zewnętrzny: Centrum Bezpieczeństwa Informatycznego.

Skróty klawiaturowe

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Janusz Kreczmański, sekretariat@muzeumpulaski.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 48 667 22 67. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu,, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, K. Pułaskiego 24, 05-660 Warka - Pałac Pułaskich

  1. W budynku znajdują się 2 wejścia. Jest platforma przy wejściu. Strefa kontroli w postaci ochrony budynku.
  2. Jest winda. Schody i korytarze spełniają normy szerokości. Schody mają spocznik. Klatka schodowa techniczna nie spełnia norm szerokości.
  3. Jest platforma, informacje głosowe. Brak pochylni, pętli indukcyjnych.
  4. Jest 1 miejsce parkingowe wyznaczone dla osób niepełnosprawnych.
  5. Jest możliwość wstępu z psem asystującym.
  6. Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
  7. Są toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Budynek Centrum Edukacyjno-Muzealnego przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce

  1. W budynku znajduje się 5 wejść. Brak utrudnień przy wejściu. Strefa kontroli w postaci ochrony budynku oraz w części w postaci wejść na kartę. Wejścia do budynku są na poziomie „zero”. Jest łatwy dostęp do budynku dla osób poruszających się na wózku.
  2. Jest winda. Schody i korytarze spełniają normy szerokości. Schody mają spocznik. Klatka schodowa techniczna nie spełnia norm szerokości.
  3. Są informacje głosowe. Brak pochylni, platform, pętli indukcyjnych.
  4. Jest 1 miejsce parkingowe wyznaczone dla osób niepełnosprawnych.
  5. Jest możliwość wstępu z psem asystującym.
  6. Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
  7. Są toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Aplikacje mobilne

Brak aplikacji mobilnych.

edukacja2018Zapraszamy grupy przedszkolne do udziału w lekcjach muzealnych, spotkaniach w pałacu połączonych ze zwiedzaniem, warsztatach i spacerach po parku. Nasze zajęcia to odkrywanie przestrzeni muzeum, zabytkowego pałacu i parku.
To również oswajanie dzieci z takimi pojęciami jak: muzeum, historia, zabytek czy przemijanie czasu. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, do łączenia lekcji muzealnych z warsztatami, spacerów po parku z przewodnikiem, poznawania wareckich legend i bajki o Kazimierzu Pułaskim.

 

Z dziećmi spotykamy się na ekspozycji, w parku oraz w Centrum Edukacyjno-Muzealnym. Zachęcamy nauczycieli przedszkoli i opiekunów najmłodszych grup do zaplanowania wizyty w muzeum, zgodnie z własnymi preferencjami.

 

Aktualna oferta - plik (PDF)

• Lekcje dla najmłodszych trwają ok. 45 min. Grupa może liczyć maksymalnie 25 osób.

 

VP2024 na FB gora

 

Zapraszamy na 11. PIKNIK historyczno-kulturalny VIVAT PUŁASKI

 

W programie:

15:00 – 11. Parada Pułaskiego

16:00 – Koncert - Orkiestra Moderato z Warki

16:50 – Pokaz historyczny „Kazimierz Pułaski – bohater Konfederacji Barskiej”

17:15 – Pokaz historyczny „Kazimierz Pułaski – bohater Ameryki”

17:40 – Koncert - Adam Kalinowski z zespołem cz.1 (laureat The Voice of Poland 11)

18:30 – Oficjalne otwarcie Pikniku historyczno-kulturalnego Vivat Pułaski

18:50 – Pokaz historyczny Zgrai Sarmackiej

19:10 – Laureaci Warka Music Show

19:40 – Koncert - Adam Kalinowski z zespołem cz.2 (laureat The Voice of Poland 11)

20:30 – Pokaz historyczny „Amerykańscy Indianie”

21:00 – Koncert - LemON

22:00 – Zakończenie Pikniku historyczno-kulturalnego Vivat Pułaski

Centrum Edukacyjno-Muzealne

17:30 – Wernisaż wystawy „Łączy nas Pułaski. Artyści Wydziału Sztuki Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu”

Partner wystawy: Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego

Dodatkowe atrakcje:

  • Ogródek grillowy i piwny
  • Cafe Savannah przy Centrum Edukacyjno-Muzealnym 14.00-21.00 (z muzyką na żywo)
    • 16:45 - Pionierzy – American Folk i Bluegrass
    • 18:30 - Grzeczni Chłopcy
    • Strefa Dzieci (darmowe dmuchańce, animacje, występy „Pana Sprężynki” koncert 16:15 i 18:15 oraz magia i animacje)
    • Wioska Indiańska - Indianie Huu-Ska Luta z zabawami i animacjami
    • Obozowiska rekonstruktorów
    • Strefa rozrywki (dmuchańce, byk rodeo)
    • Amerykańskie auta i motocykle
    • Dzień otwarty w Muzeum, wstęp za symboliczne 1 zł od 16.00 do 20.00

Wystawy w Muzeum:

  • „Kazimierz Pułaski i wielcy Polacy w USA”
  • „Warka – miasto dotknięte historią”

Wystawa w Centrum Edukacyjno-Muzealnym:

  • „Łączy nas Pułaski. Artyści Wydziału Sztuki Uniwersytetu Radomskiego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu”

Wystawa plenerowa:

  • „Insurekcja Kościuszkowska w 230. rocznicę czynu”

Organizatorzy:

  • Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce
  • Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  • Samorząd Województwa Mazowieckiego (Budżet Obywatelski Mazowsza)

Patronat honorowy:

  • Marszałek Województwa Mazowieckiego - Adam Struzik
  • Starosta Grójecki - Krzysztof Ambroziak
  • Burmistrz Warki – Tomasz Rawski

Partnerzy strategiczni:

  • Samorząd Miasta i Gminy Warka
  • Powiat Grójecki

Współorganizatorzy:

  • Gminna Instytucja Kultury "Dworek na Długiej"
  • Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o.
  • Centrum Sportu i Rekreacji w Warce
  • OSP w Warce
  • No1 Eventy
  • Grupa Żywiec S.A. Browar w Warce

Patronat medialny:

  • JABŁONKA
  • NOWE DNI
  • KURIER WARECKI
  • WARKA24.PL
  • GROJEC24.NET
  • MAZOWIECKA.TV
  • RADIO PLUS RADOM

Stan na 13.06.2024, szczegóły mogą ulec zmianie

 

 

 

PUNKT INFORMACJI TURYSTYCZNEJ
Muzeum m. Kazimierza Pułaskiego w Warce

 

PUNKT INFORMACJI TURYSTYCZNEJ mieści się przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce w budynku Centrum Edukacyjno – Muzealnego, w budynku, w którym usytuowana jest kasa, sala wystaw i sala koncertowa.
Punkt Informacji Turystycznej służy nie tylko turystom indywidualnym zwiedzającym Warkę, ale również organizatorom wypoczynku grupowego, także zleceniodawcom różnych form turystyki. W Punkcie Informacji Turystycznej realizowane są działania mające na celu m.in. eksponowanie walorów przyrodniczych naszych terenów, upowszechnianie lokalnego dziedzictwa kulturowego, popularyzację wiedzy o regionie, zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego na terenie Warki i okolic.
Punkt Informacji Turystycznej udziela wskazówek na temat bazy noclegowej, gastronomicznej, turystycznej, przyrodniczej i rekreacyjnej. W punkcie dostępne są publikacje, ulotki, foldery, pocztówki, przewodniki turystyczne, gadżety oraz różnorodne materiały promujące naszą okolicę.
Wszystkich, którzy prowadzą działalność turystyczną i okołoturystyczną na terenie Warki zapraszamy do dostarczenia swoich materiałów oraz informacji do naszego Punktu Informacji Turystycznej.

 

logo pot i

PUNKT INFORMACJI TURYSTYCZNEJ
Muzeum m. Kazimierza Pułaskiego w Warce
ul. K. Pułaskiego 24, 05-660 Warka
Tel. 48 667 20 20 w.21 e-mail: rezerwacja@muzeumpulaski.pl 

 

 

KAWIARNIE:

Café Savannah
CEM przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego
Ul. Kazimierza Pułaskiego 24
05-660 Warka
Tel. (48) 667 22 67
www.muzeumpulaski.pl/muzeum/kawiarnia 

Rynek Kawiarnia-Galeria
Plac Stefana Czarnieckiego 11
05-660 Warka
Tel. 533 537 813
www.facebook.com/rynek.warka/?locale=pl_PL 

 


GDZIE ZJEŚĆ W WARCE
:


Restauracja Pacino na rynku

https://www.facebook.com/ElPacinoPizza/ 

Restauracja Soul Warka
https://www.facebook.com/people/Soul-Warka/100091661419180/ 

Restauracja Albero
Ul. Armii Krajowej 8/1
05-660 Warka
Tel. 531 500 455
www.restauracjaalbero.pl

Willa Czarnieckiego
Catering dietetyczny DietElla
ul. Niemojewska 2
05-660 Warka
Tel. 533 792 506
www.willaczarnieckiego.pl 

Restauracja Fum
Ul. Puławska 39D
05-660 Warka
Tel. (48) 670 26 10
www.restauracjafumwarka.pl/ 

Sushi Yapa Bar
Ul. Niemojewska 2/3
05-660 Warka
Tel. 603 555 413
www.sushi-yapa.pl 

Hotel Sielanka nad Pilicą
Restauracja Impresja & Art. Cafe
Ul. Łąkowa 1
05-660 Warka
Tel. (48) 666 16 00
www.sielanka.pl 

Bar Azjatycki Kim Loan
Ul. Niemojewska 10
05-660 Warka
Tel. (48) 667 34 14
www.facebook.com/Bar-Azjatycki-Kim-Loan-740819009327351/ 

Kemping nad Pilicą
(otwarte w sezonie letnim)
Nowy Zjazd 6
05-660 Warka
Tel. 504 047 895
www.kemping-nad-pilica.pl 

Biały Pałac Palczew
Palczew Parcela 19,
05-660 Warka
Tel. (48) 667 14 71
https://palacpalczew.pl/ 

Bar orientalny „Saigon”
Ul. Senatorska 1
05-660 Warka
Tel. 884 287 818
www.facebook.com/sajgonbarwarka 

 

NOCLEGI WARKA
HOTELE:

Hotel Sielanka nad Pilicą
ul. Łąkowa 1
05-660 Warka
Tel. (48) 666 16 00
https://www.sielanka.pl/ 

Hotel Willa Czarnieckiego
ul. Niemojewska 2
05-660 Warka
Tel. 533 792 506
https://willaczarnieckiego.pl/ 

Hotel Klondaik Corner
Ul. Armii Krajowej 8/1
05-660 Warka
Tel. 531 500 455
http://hotelklondaikcorner.pl/#!/hotel 



KEMPING
:

https://kemping-nad-pilica.pl
 



KAJAKI:


KAJAK PATROL SPŁYWY PILICĄ
https://kajakpatrol.pl/ 
tel. 501 191 226

KAJAKOWA WARKA
https://www.kajakowawarka.pl/ 
tel. 504-807-800

KAJAKI WARKA
https://kajakiwarka.pl/ 
tel. 507 153 099

Wypożyczalnia kajaków i kemping AKKA Kajaki
https://www.warkakajaki.pl/ 
tel. 888 948 949



CO WARTO ZOBACZYĆ W WARCE:

Zespół Pałacowo-Parkowy w Warce
Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce
ul. K. Pułaskiego 24, Warka
Tel. 48 667 20 20
rezerwacja@muzeumpulaski.pl 
www.muzeumpulaski.pl 

Szlak Jabłkowy
https://szlakjablkowy.eu/ 

 

 

 

Zdjęcie kameryWe wrześniu 2024 roku Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce przystąpiło do realizacji projektu, którego celem jest modernizacja systemu przeciwwłamaniowego telewizji dozorowej CCTV. Muzeum otrzymało na ten cel dotację celową z budżetu Powiatu Grójeckiego, pochodzącą ze środków Rządowego Programu Odbudowy Zabytków Polski Ład. Dofinansowanie umożliwi przeprowadzenie inwestycji pod nazwą „Modernizacja systemu przeciwwłamaniowego telewizji dozorowej CCTV w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce”.

Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez BGK.


- Całkowity koszt inwestycji wynosi łącznie 159 407, 99 zł

- Powiat przeznaczy na realizację zadania środki finansowe własne w wysokości 2 800, 00 zł

- Beneficjent przeznaczy na realizację zadania środki finansowe własne w kwocie 19 407, 99 zł zł

- Środki z dofinansowania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków Polski Ład zgodnie z treścią promesy nr Edycja2RPOZ/2023/247/PolskiLad wynoszą 137 200, 00 zł


Celem modernizacji systemu CCTV jest poprawa jakości monitoringu oraz zwiększenie bezpieczeństwa obiektu i ochrona zbiorów muzealnych. Zakres prac obejmuje zamontowanie nowych kamer zewnętrznych i wewnętrznych w zabytkowym budynku pałacu Pułaskich – Muzeum im. Kazimierza Pułaskich w Warce.

Rządowy Program Odbudowy Zabytków ma na celu wsparcie samorządów w poprawie stanu zachowania i przywróceniu walorów kulturowych zabytkom w całej Polsce. Środki przyznane w ramach programu przeznaczone są na finansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w ewidencji zabytków.

 

 

Tablica informacyjna o dotacji