DOPetap2201716.03.2017

Wytyczne do II etapu konkursu DWA OBLICZA PUŁASKIEGO

10 kwietnia, na obiektach zarządzanych przez Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, przeprowadzony zostanie II etap konkursu DWA OBLICZA PUŁASKIEGO – test sprawnościowy.

Kompleks lekkoatletyczny przy ulicy Mostowej stanie się areną zmagań biegowych, a na krytej pływalni Olimpic odbędą się zawody pływackie. Komisja Konkursowa ogłosiła specjalne wytyczne (do pobrania poniżej), które usprawnią przeprowadzenie II etapu konkursu. Prosimy wszystkich uczestników oraz ich opiekunów o uważne zapoznanie się z treścią tego dokumentu – jego znajomość pozwoli na lepsze przygotowanie się do zmagań konkursowych i pomoże uniknąć nieporozumień.

 
Pliki do pobrania:

 

DOP2017076.03.2017

Wyniki I etapu konkursu „DWA OBLICZA PUŁASKIEGO”

Do I etapu V edycji konkursu ostatecznie przystąpiło 88 uczniów z 22 szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa mazowieckiego.

Komisja Konkursowa do II etapu, zgodnie z regulaminem, zakwalifikowała 52 uczniów. W tegorocznej edycji konkursu dopuszczenie do II etapu zagwarantowało uzyskanie z testu merytorycznego min. 25 pkt. (na 60 możliwych). 

 

 

 

Poniżej przedstawiamy listę osób, które zakwalifikowały się do II etapu konkursu (w kolejności punktowej):

  1. Czubak Krystian, Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Walk nad Bzurą 1939 roku w Sochaczewie (51 pkt)
  2. Glimasińska Katarzyna, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach (39 pkt)
  3. Traczyk Bartłomiej, I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach (37 pkt)
  4. Stefan Adrian, Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu (35 pkt)
  5. Domański Wojciech, Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim (34 pkt)
  6. Karpiński Jan, I Liceum Ogólnokształcące im. Generała Józefa Bema w Ostrołęce (34 pkt)
  7. Laszczka Piotr, I Liceum Ogólnokształcące PUL w Wołominie (34 pkt)
  8. Lech Michał, Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. bł. ks. J. Popiełuszki w Łazach (34 pkt)
  9. Lockley Mateusz, Liceum Ogólnokształcące im. P. Wysockiego w Warce (34 pkt)
  10. Piersa Ewa, I Liceum Ogólnokształcące im. Generała Józefa Bema w Ostrołęce (34 pkt)
  11. Lemański Artur, I Liceum Ogólnokształcące im. Generała Józefa Bema w Ostrołęce (32 pkt)
  12. Nowak Julia, V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. R. Traugutta w Radomiu (32 pkt)
  13. Ślesicka Julia, Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Cecylii Plater-Zyberkówny w Piasecznie (32 pkt)
  14. Warych Michał, Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu (32 pkt)
  15. Domański Jan, Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu (31 pkt)
  16. Sawina Amanda, I Liceum Ogólnokształcące PUL w Wołominie (31 pkt)
  17. Madej Michał, Liceum Ogólnokształcące im. P. Wysockiego w Warce (30 pkt)
  18. Mróz Kamil, IV Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach (30 pkt)
  19. Kosiorek Jakub, Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu (29 pkt)
  20. Olak Piotr, Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu (29 pkt)
  21. Pater Piotr, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu Głuszec-Grójec w Grójcu, (29 pkt)
  22. Amanowicz Mateusz, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach (28 pkt)
  23. Chmielewski Krystian, Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim (28 pkt)
  24. Grochal Natalia, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu Głuszec-Grójec w Grójcu (28 pkt)
  25. Mikos Filip, Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Mińsku Mazowieckim (28 pkt)
  26. Pękul Aleksandra, I Liceum Ogólnokształcące PUL w Wołominie (28 pkt)
  27. Cicholski Kacper, Zespół Szkół nr 2 im. A. Mickiewicza w Ciechanowie (27 pkt)
  28. Michalak Marcin, IV Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach (27 pkt)
  29. Plewka Wojciech, I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach (27 pkt)
  30. Podlewski Kacper, Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Cecylii Plater-Zyberkówny w Piasecznie (27 pkt)
  31. Polubiec Filip, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Jasieńcu (27 pkt)
  32. Barszcz Magdalena, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Jasieńcu (26 pkt)
  33. Frydrykiewcz Dawid, Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu (26 pkt)
  34. Kraszewski Mateusz, IV Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach (26 pkt)
  35. Łukasik Jakub, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Jasieńcu (26 pkt)
  36. Maciejewska Julia, Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu (26 pkt)
  37. Świerczewski Antoni, Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Cecylii Plater-Zyberkówny w Piasecznie (26 pkt)
  38. Wargala Eliza, Liceum Ogólnokształcące im. P. Wysockiego w Warce (26 pkt)
  39. Zieliński Przemysław, Zespół Szkół Poligraficznych im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie (26 pkt)
  40. Czarnecki Kamil, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi (25 pkt)
  41. Dryja Maciej, V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. R. Traugutta w Radomiu (25 pkt)
  42. Gontarzewska Milena, I Liceum Ogólnokształcące im. Generała Józefa Bema w Ostrołęce (25 pkt)
  43. Kaczyńska Alicja, I Liceum Ogólnokształcące im. Generała Józefa Bema w Ostrołęce (25 pkt)
  44. Kościanek Natalia, Liceum Ogólnokształcące im. P. Wysockiego w Warce (25 pkt)
  45. Kozakiewicz Damian, I Liceum Ogólnokształcące PUL w Wołominie (25 pkt)
  46. Liszewski Mateusz, Zespół Szkół nr 2 im. A. Mickiewicza w Ciechanowie (25 pkt)
  47. Morawski Sebastian, Zespołu Szkół nr 4 im. Obrońców Mławy z Września 1939 r. w Mławie (25 pkt)
  48. Ogrodowczyk Daniel, Zespołu Szkół nr 4 im. Obrońców Mławy z Września 1939 r. w Mławie (25 pkt)
  49. Sasin Bartłomiej, I Liceum Ogólnokształcące PUL w Wołominie (25 pkt)
  50. Sieradzki Mateusz, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Jasieńcu (25 pkt)
  51. Trafidło Weronika, Zespołu Szkół nr 4 im. Obrońców Mławy z Września 1939 r. w Mławie (25 pkt)
  52. Wnuk Żaneta, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu Głuszec-Grójec w Grójcu (25 pkt)

SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Przypominamy, że w II etapie uczestnicy zmierzą się z testem sprawnościowym składającym się z dwóch konkurencji, które zostaną rozegrane na czas: pływanie na dystansie 50 m, bieg na dystansie 666 m.
Etap II zostanie zorganizowany na terenie miasta Warki (basen i stadion miejski) 10 kwietnia 2017 r.

Protokół z przeprowadzenia I etapu V edycji konkursu DWA OBLICZA PUŁASKIEGO jest do wglądu w siedzibie Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce. Szczegółowe wyniki zostaną przekazane do szkół, których uczniowie wzięli udział w I etapie konkursu oraz zostaną wywieszone przy wejściu do Centrum Edukacyjno-Muzealnego znajdującego się na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Warce-Winiarach.

Członkowie Komisji Konkursowej:

Iwona Stefaniak – dyrektor Muzeum im. K. Pułaskiego
Karol Kucharski – historyk, Muzeum im. K. Pułaskiego
Bartłomiej Kuna – historyk, Muzeum im. K. Pułaskiego

 


Sponsorzy konkursu:

Bank Spółdzielczy w Jasieńcu
Trans-Med Dariusz Witkowski
Apteka Tarczyńscy w Warce
Twój Owoc Sp. z o.o. Wichradz


7.02.2017

Nabór do konkursu „Dwa oblicza Pułaskiego” zamknięty - I etap odbędzie się 28 lutego!

6 lutego upłynął termin przyjmowania zgłoszeń do udziału w V edycji konkursu historyczno-marynistycznego „Dwa oblicza Pułaskiego” skierowanego do młodzieży szkół średnich z całego województwa mazowieckiego.
Do udziału zgłosiło się 105 osób z 23 placówek oświatowych: Technikum im. T. Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, Liceum Ogólnokształcące im. P. Wysockiego w Warce, Zespółu Szkół Katolickich na Bielanach w Warszawie, Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Rolniczo-Technicznych im. Bohaterów Walki z Faszyzmem w Zwoleniu, Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. bł. ks. J. Popiełuszki w Łazach, Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Walk nad Bzurą 1939 roku w Sochaczewie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Jasieńcu, Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Królowej Jadwigi w Mariówce, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach, I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach, IV Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach, V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. R. Traugutta w Radomiu, Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu Głuszec-Grójec w Grójcu, Zespołu Szkół nr 4 im. Obrońców Mławy z Września 1939 r. w Mławie, IV Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Warszawie, I Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Józefa Bema w Ostrołęce, Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu, Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Grójcu, Zespołu Szkół nr 2 im. A. Mickiewicza w Ciechanowie, Zespołu Szkół Poligraficznych im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie, III Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Rolniczego Centrum Ustawicznego w Piasecznie im. Cecylii Plater-Zyberkówny, I Liceum Ogólnokształcącego PUL w Wołominie.

I etap konkursu „Dwa oblicza Pułaskiego” (test wiedzy) odbędzie się 28 lutego (wtorek) o godz. 11.00 w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.


2.02.2017

V Edycja Konkursu „Dwa oblicza Pułaskiego”

Dyrektor Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i Dowódca fregaty ORP „Gen. K. Pułaski” uprzejmie zapraszają młodzież szkół ponadgimnazjalnych województwa Mazowieckiego do udziału w Konkursie historyczno-marynistycznym „Dwa oblicza Pułaskiego”.

V edycja konkursu, zbiega się z Jubileuszem 50–lecia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, który przypada w 2017 roku. Dlatego Organizatorzy przygotowali dla młodzieży wyjątkowe nagrody.

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy na temat polsko-amerykańskiego bohatera walk niepodległościowych – Kazimierza Pułaskiego, patrona muzeum i okrętu, upowszechnianie wiedzy historycznej oraz kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia Polaków.

Nagrodą główną w konkursie dla 2 zwycięzców jest udział w 5-dniowym rejsie szkoleniowym jachtem Marynarki Wojennej RP po portach Morza Bałtyckiego w dniach
7-11 sierpnia 2017 r., wspólnie z członkami Załogi ORP „Gen. K. Pułaski”. Niezwykłą przygodą dla 20 zwycięzców II etapu konkursu jest udział w 4-dniowej wycieczce do Trójmiasta i udział w Wielkim Finale konkursu w Porcie Wojennym w Gdyni oraz na fregacie ORP „Gen. K. Pułaski”. Dodatkowo organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe oraz dyplomy pamiątkowe dla wszystkich uczniów uczestniczących w konkursie.

Konkurs trwa od 1 stycznia do 31 maja 2017 roku i składa się z 3 etapów: test merytoryczny, test sprawnościowy, Wielki Finał w Gdyni.
Patronat Honorowy nad obchodami Jubileusz 50-lecia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego sprawują: Marszałek Senatu RP, Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Spraw Zagranicznych, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Powiatu Grójeckiego i Burmistrz Warki.

Serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

 mgr Iwona Stefaniak
Dyrektor Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce 
 kmdr por. Paweł Werner
Dowódca ORP „Gen. K. Pułaski”

 

Pliki do pobrania (PDF):

  1. Regulamin konkursu
  2. Załącznik nr 1
  3. Załącznik nr 2
  4. Załącznik nr 3
  5. Wystawa o Kazimierzu Pułaskim
  6. Plakat

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
http://muzeumpulaski.pl/aktualnosci/198-v-edycja-konkursu-dwa-oblicza-pulaskiego#sigProIdfaeea5998b