sroka2016 19W piątek, 26 sierpnia br. mieliśmy przyjemność gościć Artystów Teatru Muzycznego Roma z Warszawy – Annę Srokę-Hryń z zespołem, z autorskim koncertem „Moja ballada” – piosenki Agnieszki Osieckiej.

Anna Sroka-Hryń, laureatka VI edycji konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” (2003), zdradziła nam, że kluczem w doborze utworów do koncertu były słowa wielkiej poetki i pisarki: „...Coś ci powiem na ucho: najważniejsza jest czułość. Ani jędrne pośladki, ani piękna dusza, ani księżyc w pełni...” Mieliśmy okazję usłyszeć oryginalne interpretacje znanych i cenionych ballad Agnieszki Osieckiej, m.in. „Byle nie o miłości”, „Na całych jeziorach”, „Uciekaj moje serce”, „Ja nie chcę spać”. Pojawiły się też kompozycje m.in. Katarzyny Gaertner, Seweryna Krajewskiego, Krzysztofa Komedy, Adama Sławińskiego, Andrzeja Zielińskiego, Jacka Mikuły.
Kierownikiem muzycznym projektu „Moja ballada” oraz autorem aranżacji i muzyki do utworu Nie przegap naszej miłości do słów Grzegorza Wasowskiego jest pianista i kompozytor Jakub Lubowicz. Ponadto mieliśmy przyjemność usłyszeć Dawida Lubowicza (skrzypce), Marcina Murawskiego (gitara basowa), Fryderyka Młynarskiego (perkusja).

Niezwykła barwa głosu Anny Sroki-Hryń, jej charyzma i dowcip porwały naszych Gości do wspólnego śpiewu. Owacjom nie było końca.
Występ przed warecką publicznością miał miejsce dzień po warszawskiej premierze, tym bardziej jesteśmy zaszczyceni.
Dziękujemy wspaniałym Artystom za przybycie do Muzeum oraz Gościom za obecność. Dziękujemy za IX Wieczór z Kulturą.

Marzena Pawłowska