kiepura202007

11 stycznia odbył się XXIII "Wieczór z Kulturą", w którym przypomnieliśmy wyjątkową parę artystów: Marthę Eggerth i Jana Kiepurę.

Największe przeboje tej wspaniałej pary wykonali cenieni Artyści warszawskiej sceny operowej i operetkowej: Grażyna Mądroch – sopran koloraturowy i Jan Zakrzewski - tenor. Koncert poprowadziła aktorka Teresa Siewierska, akompaniował na fortepianie Adam Sychowski. W programie wieczoru znalazły się kompozycje, które Kiepurowie wykonywali razem, choćby słynny duet z „Wesołej wdówki” Fr. Lehara. Warto przypomnieć, że właśnie „Wesołą wdówkę” na Broadway’u, w Majestic Theatre para wykonała razem około 2000 razy! W programie wieczoru znalazły się utwory Fr. Lehara, R. Stoltza, I. Kalmana, C. Millockera. Przeboje takie jak „Dla Ciebie śpiewam tę pieśń”, „Pokochaj mnie”, Czardasz z filmu „Carmen blonde”, czy piosenki włoskie i neapolitańskie (O sole mio…) brawurowo wykonali Grażyna Mądroch z Janem Zakrzewskim. W programie koncertu nie zabrakło słynnego „Kujawiaka” Wieniawskiego. Wspaniałym dopełnieniem wieczoru były opowieści z ciekawostkami z życia prywatnego i scenicznego artystów, w wykonaniu Teresy Siewierskiej.

To był kolejny wspaniały „Wieczór z Kulturą", pełen dobrych emocji i uśmiechu. Dziękujemy Artystom za mistrzowskie wykonanie, stworzenie wyjątkowej atmosfery koncertu. Podziękowania dla wspaniałej Publiczności. Partnerami „Wieczorów z Kulturą" są Państwo Angelika i Jarosław Nowocielowie - Warszawska Wytwórnia Wódek Koneser.

Jeden z uczestników koncertu podzielił się z nami swoją relacją, napisaną wierszem:

Koncert w muzeum

Koncerty, koncerty, koncerty
Odbywają się w muzeum często
Prezentują polską kulturę i męstwo
Naszych rodaków i to żadne wykręty

Ostatni koncert poświęcony
Janowi Kiepurze i Marcie jego żonie
Węgierce, ubranej w polskiej koronie
Wybitnemu śpiewakowi, w świecie ceniony

Pieśni śpiewane przez Martę i Jana
Przez polskich artystów były wykonane