15warsztaty2018„Trauma i Duma” to cykl warsztatów filmowych, radiowych oraz teatralnych organizowanych przez Narodowe Centrum Kultury.

Akacja skierowana jest do młodzieży. Jej celem jest rozwijanie zainteresowań historycznych uczniów z pomocą nowoczesnych metod. W październiku, listopadzie i grudniu będą one realizowane w naszym muzeum.

28 października odbyły się pierwsze zajęcia, podczas których trenerzy reprezentujący Ośrodek KARTA przedstawili jak plastycznym, a jednocześnie wymagającym materiałem jest przeszłość. Alicja Wancerz-Gluza, Agata Bujnowska oraz Dominik Czapigo pokazali uczestnikom jak dokumentować historię i od czego zacząć jej interpretację. Dla przykładu: już drobne szczegóły – takie jak szyldy sklepowe – potrafią wskazać na czas i miejsce zrobienia fotografii. Tym samym stare zdjęcia przestają być nieme i wchodzą w dialog z badaczem.

Kolejne warsztaty odbędą się 3-4, 17-18 listopada, 1-2, 8-9, 15-16 grudnia. Wprowadzą one uczestników w świat produkcji filmowej i radiowej, a także podstaw rzemiosła aktorskiego.
Zainteresowani warsztatami proszeni są o kontakt – biblioteka@muzeumpulasi.pl.

Trauma i Duma w Warce powstała dzięki współpracy NCK z Towarzystwem Miłośników Miasta Warki. Nasze muzeum jest partnerem cyklu.

NCK logo

fot. Foto-Walter