037„Noc Muzeów” wrosła już w kalendarz imprez na świecie, w Polsce i w Warce. Jak co roku, tylko tej jednej nocy nasze ekspozycje można było zwiedzać za darmo. Na gości czekały też inne atrakcje.


Prócz dwóch ekspozycji stałych udostępniliśmy dwie wystawy czasowe: „Ostatni rycerz dawnej Polski” o losach Kazimierza Pułaskiego w czasach konfederacji barskiej (w plenerze) oraz „Szkaplerz i korona” nt. historii i legendy obrazu Matki Bożej Szkaplerznej oraz kościoła pofranciszkańskiego (w budynku CEM).


Oprowadzanie zwiedzających w strojach jak z epoki patrona muzeum stało się już tradycją. Pracownicy muzeum w przebraniu szlachetnych dam i jaśniepanów, zawsze cieszą oczy naszych gości. Nie zabrakło również muzyki. W sali koncertowej Centrum Edukacyjno-Muzealnego wystąpił warecki zespół Bez cienia ciszy.

Nowością podczas tegorocznej imprezy było „Kino Muzeum”, w którym wyświetlone zostały dwa filmy – „Twój Vincent” oraz „Koneser”. Zainteresowanie tą inicjatywą przerosło nasze oczekiwania. Fanów dobrego kina nie mogło zabraknąć i nie zabrakło.

Dużą popularnością cieszyła się „Panorama niepodległości”, czyli długa historia Polski rysowana przez gości muzeum. Była to okazja do wspólnej zabawy, jak również pozostawienia po sobie pamiątki w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci chętnie rysowały korony królewskie, księżniczki, miecze, szable czy zamki. Dorośli często zostawiali swój autograf, ale nie brakowało również pięknych rysunków i sentencji.

Podczas tej wyjątkowej nocy muzeum odwiedziło prawie 1000 osób. Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze zdarzenia. Fotografował Rafała Donica.

 

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
https://muzeumpulaski.pl/aktualnosci/466-jedyna-taka-noc#sigProId88ff03937b