targi Łódź 00Na styku kultur” to hasło XXI Targów Regiony Turystyczne, jakie odbyły się w dniach 16-18 marca br. w Łodzi. Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego miało tam swoją reprezentację.

Podczas trzech dni targowych wystawcy z wielu regionów przedstawiali swoją ofertę na zbliżający się sezon turystyczny. Atrakcje Mazowsza prezentowało m.in. wareckie muzeum. Pracownicy przebrani w stroje z epoki swojego patrona zachęcali do odwiedzenia Warki, zrewitalizowanego zespołu pałacowo-parkowego, ale także całej krainy Warkocza Pilicy i Zapilcza ze wszystkimi ich atrakcjami. Szczególnym zainteresowaniem – oprócz wydawnictw muzealnych – cieszył się opracowany niedawno Szlak jabłkowy.

Wydarzeniom targowym towarzyszył bogaty program spotkań i szkoleń branżowych, chociażby z mailowej obsługi klienta czy warsztatów taniego podróżowania. Wiele atrakcji skierowanych było do rodzin z dziećmi. Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego oraz jego oferta lekcji i warsztatów, w tym lekcja pokazowa „Poznaj Pana Kazimierza” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Wyjazd targowy okazał się ciekawym doświadczeniem i szansą na wymianę spostrzeżeń. To również doskonała okazja do zawarcia nowych kontaktów branżowych. Według informacji podawanych przez organizatorów w targach brało udział 100 wystawców w z kraju i zagranicy i przeszło 7 000 zwiedzających! to naprawdę imponujący wynik! Warto dodać, że stoisko Województwa Mazowieckiego otrzymało wyróżnienie za najciekawszą formę promocji.

Dziękujemy Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej za możliwość uczestniczenia w Targach. Do zobaczenia w Warszawie już w kwietniu!