Mini P2035971W sobotni wieczór 3 lutego w muzeum odbył się XVII koncert z cyklu „Wieczór z Kulturą”. Sezon imprez muzycznych 2018 otworzyła SawarS Tango Orguesta z programem „Tanga świata”.

Na muzealnej scenie wystąpili: Anna Wandtke (skrzypce), Grzegorz Bożewicz (bandoneon), Piotr Malicki (gitara), Hadrian Filip Tabęcki (fortepian), Sebastian Wypych (kontrabas, kierownictwo artystyczne) – muzycy jedynego w Polsce i jednego z niewielu na świecie zespołów tangowych.

Artyści zaprezentowali porywającą muzyczną podróż w rytmie tanga, ukazując zmiany gatunku na przestrzeni lat. Przypomnieli m.in. najpiękniejsze utwory okresu międzywojennego – Warsa, Szpillmana, Petesrburskiego. Nie zabrakło także tang Piazzolli, Rodrigueza, Plazy, a także autorskich kompozycji pianisty grupy – Tabęckiego. Kompilacja polskich i argentyńskich rytmów w iście mistrzowskim wykonaniu na kilka chwil zamieniła Warkę w Buenos Aires.

Publiczność jak zwykle dopisała. Oklaskom, bisom i... spontanicznym tańcom nie było końca.
Żywe emocje, uczuciowa interpretacja, zmysłowy styl, namiętność, pasja a nade wszystko znakomite wykonanie– tak w skrócie można opisać występ.
Po koncercie specjalne podziękowania dla artystów, a także stałej wareckiej publiczności i sponsorów złożyła dyrektor muzeum – Iwona Stefaniak. Muzycy byli pod wrażeniem ciepłego, serdecznego przyjęcia oraz niezwykłego klimatu panującego w muzeum.
XVII „Wieczór z Kulturą” przeszedł już do historii i jak zawsze było to spotkanie pełne pozytywnych emocji i wzruszeń. Nie możemy się doczekać kolejnych... Poniżej przedstawiamy krótką relację fotograficzną z koncertu.

Partnerzy: Angelika i Jarosław Nowociel – Warszawska Wytwórnia Alkoholi KONESER

Fot. Maciej Kordas