drewnowski20170038 września w Centrum Edukacyjno-Muzealnym odbył się fortepianowy recital Marka Drewnowskiego – cenionego pianisty, dyrygenta i pedagoga. Koncertuje On w największych salach Europy, Stanów Zjednoczonych, Japonii, Turcji.

Marek Drewnowski obecnie jest profesorem na Uniwersytecie w Hacettepe w Ankarze na wydziale dyrygentury i kompozycji. W styczniu 2016 r., z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy otrzymał tytuł profesora belwederskiego. Do powiatu grójeckiego powraca jak tylko jest w Polsce. W swoim dworku w Dylewie wypoczywa i cieszy się rodziną.

Publiczność zgromadzona w muzeum była pod wielkim wrażeniem koncertu. Mistrzowskie wykonanie połączone z wielkim talentem interpretacji i swobodą poruszania się po wspaniałych kompozycjach – pozwoliły przenieść słuchaczy do innej przestrzeni. W pierwszej części koncertu artysta wykonał utwory Fryderyka Chopina (Scherzo nr 3 cis-mol op.39, Nokturn F-dur op.15 nr 1 i pięć mazurków z op.41. i 68), w drugiej wspaniałe Sonaty Domenico Scarlattiego oraz pieśni Fryderyka Chopina i Franza Liszta. Dziękujemy prof. Markowi Drewnowskiemu za wspaniały koncert, publiczności za wspólnie spędzony piękny czas.