DOPetap22017W poniedziałek 10 kwietnia br. odbędzie się drugi etap konkursu historyczno-marynistycznego „Dwa oblicza Pułaskiego”, do którego zakwalifikowało się 52 uczniów z Mazowsza z najlepszymi wynikami po I etapie.

Tym razem uczestnicy zmierzą się z testem sprawnościowym: bieg na dystansie 666m oraz pływanie na dystansie 50m. Każda z konkurencji zostanie rozegrana na czas.
Początek – godz. 10:30 w Centrum Edukacyjno-Muzealnym w Warce (ul. Pułaskiego 24). Następnie, po identyfikacji i rejestracji, uczestnicy zostaną przewiezieni na stadion lekkoatletyczny (ul. Mostowa) oraz Pływalnię OLIMPIC (ul. Warszawska 45). Po zawodach organizatorzy zapewniają posiłek regeneracyjny na terenie Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

Organizatorzy konkursu:
Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce
oraz Dowództwo Fregaty ORP „Gen. K. Pułaski”

Sponsorzy:
Bank Spółdzielczy w Jasieńcu