biegpulaski2016 000W samo południe, w niedzielę 16 października ruszył XIV Bieg Pułaskiego. By uczcić polsko-amerykańskiego bohatera Kazimierza Pułaskiego i sprawdzić swoją formę, na ulice Warki wyruszyło ponad 225 biegaczy, w tym MUSEUM PULASKI TEAM.

Trasa 10 km (dwie pętle po 5 km), w sąsiedztwie najbardziej charakterystycznych miejsc Warki, m.in. przez zabytkowy park w Winiarach, wcale nie była taka łatwa, przy dość dużym wietrze i zimnie. Przed południem zorganizowano również biegi dla dzieci i młodzieży. Nowością podczas XIV Biegu było przeprowadzenie I Drużynowych Mistrzostw Warki Firm i Instytucji o Puchar Burmistrza Warki i Dyrektora Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego. MUSEUM PULASKI TEAM w składzie: Janusz Kreczmański, Bartłomiej Kuna, Marek Rokita oraz dyrektor Iwona Stefaniak - wygrali klasyfikację drużynową!
Bartłomiej Kuna, na co dzień muzealny przewodnik, osiągnął również indywidualne sukcesy – nie miał sobie równych wśród biegaczy z Warki oraz wygrał klasyfikację mężczyzn w kategorii 30-39 lat. Gratulujemy wszystkim biegaczom. Dziękujemy ORGANIZATOROM – Klubowi Sportowemu Start Pułaski Warka, Partnerom, Sponsorom i Wolontariuszom za wspaniałą imprezę, za wielkie emocje i promocję naszego wspólnego Patrona – Kazimierza Pułaskiego.