Imprezy plenerowe

352 lipca powrócił na mapę kulturalną Warki piknik historyczno-kulturalny VIVAT PUŁASKI! Przedsięwzięcie nie było organizowane od 8 lat. Powodem była kompleksowa rewitalizacja zespołu pałacowo-parkowego w Warce, na którego terenie piknik się odbywał. Na tegoroczne wydarzenie czekano zatem z niecierpliwością.

Kopia VP2008 528Już 2 lipca 2017 roku na mapę kulturalną Warki powraca jedna z najatrakcyjniejszych imprez regionu, Piknik historyczno-kulturalny VIVAT PUŁASKI, organizowany na terenie zabytkowego parku w Winiarach!

urodziny2017136 marca Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego obchodziło 272. rocznicę urodzin swojego patrona. Tradycyjnie zgromadzono się przed pałacem w Winiarach by tu, pod pomnikiem Bohatera dwóch Narodów, uczcić jego pamięć.

IMG 5392W piątek 3 marca, na terenie Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego miały miejsce uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zorganizowane przez Przewodniczącego Rady Powiatu Władysława Leszka Kumorka oraz Starostę Grójeckiego Marka Ścisłowskiego, z inicjatywy Radnego powiatowego z gminy Warka - Wiesława Czerwińskiego.

biegwosp 14W ramach akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 15 stycznia, warecki sztab wspólnie z Klubem Biegacza START PUŁASKI WARKA zorganizowali bieg „Policz się z cukrzycą”, na terenie naszego parku w Winiarach.

biegpulaski2016 000W samo południe, w niedzielę 16 października ruszył XIV Bieg Pułaskiego. By uczcić polsko-amerykańskiego bohatera Kazimierza Pułaskiego i sprawdzić swoją formę, na ulice Warki wyruszyło ponad 225 biegaczy, w tym MUSEUM PULASKI TEAM.

DP201600411 października świętowaliśmy Dzień Kazimierza Pułaskiego, w 237. rocznicę śmierci Patrona muzeum, Bohatera dwóch Narodów.

turniejmiast 0820 sierpnia, na terenie zabytkowego parku w Warce-Winiarach, rozegrały się V zawody z cyklu Turnieju Miast na Szlaku Książąt Mazowieckich.