Konferencje, wykłady

grafika konferencjaW dniach 27-28 czerwca 2017 r. na terenie naszego muzeum odbędzie się konferencja POLACY w Ameryce. Polsko-amerykańska konferencja naukowa z okazji 50-lecia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, na którą serdecznie zapraszamy wykładowców z Polski i USA.

Senat Paderewski201601W Senacie RP, 19 grudnia 2016 r. odbyła się konferencja „Ignacy Jan Paderewski – wielki artysta”, zorganizowana przez wicemarszałek Senatu Marię Koc i przewodniczącą Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą senator Janinę Sagatowską.

konfmaz2016 0026 października, na terenie Gościńca Rycerskiego w Paprotkach na Mazurach odbyła się Konferencja naukowa pt. Polacy w Siłach Zbrojnych i Policji państw obcych, w której wzięła udział dyrektor muzeum Iwona Stefaniak.