MIEJSCE PRZYJAZNE SENIOROM 2018Tak naprawdę to Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego jest przyjazne wszystkim. Każdy, kto przekracza progi instytucji, musi czuć się dobrze. Wiele ciepłych słów potwierdza skuteczność naszych starań. Potwierdza to również certyfikat „Miejsce Przyjazne Seniorom” wydawany przez Sieć Aktywnych Seniorów Powiatu Grójeckiego. Tytułem tym mogliśmy się posługiwać w 2017 r. i możemy się nim cieszyć dalej w 2018!

Nie ukrywamy – mamy słabość do osób, które są ciekawe świata i chcą rozwijać swoje zainteresowania. Ruch klubów seniora czy uniwersytetów trzeciego wieku przybiera na sile. Dlatego wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom seniorów. Dokładamy wszelkich starań, aby nic nie zakłócało im przyjemności obcowania ze sztuką i historią.

Niezależnie więc od tego, czy nasi goście w końcu mają czas, czy też nie zamierzają zwalniać tempa – zawsze mogą być pewni tego, co ich czeka w muzeum. Po pierwsze: ludzie – pracownicy dbający o miłą atmosferę oraz dostosowujący program i czas zwiedzania do indywidualnych potrzeb. Po drugie: czar miejsca – zarówno park, jak i muzeum, są urokliwe o czym można przekonać się odwiedzając wirtualny przewodnik. Po trzecie: drobne udogodnienia – zadbaliśmy o windy, podjazdy itp. Po czwarte: zapewniamy zniżki dla osób powyżej 65 r. ż., a czwartek jest dniem bezpłatnego wejścia na ekspozycję.

Muzeum to również miejsce spotkań. Nasza infrastruktura pozwala na organizację wykładów, zebrań, wieczorków tematycznych. Z kolei park stanowi doskonałe miejsce relaksu: ławeczki, altany, leżaki (w sezonie wiosenno-letnim) oraz ścieżka edukacyjna prowadząca do tarasu widokowego na Pilicę pozwalają na jeszcze pełniejsze obcowanie z przyrodą.

Tytuł „Miejsce Przyjazne Seniorom” został przyznany muzeum w listopadzie 2016 r. na gali Święta Społeczników Powiatu Grójeckiego, jaka odbywała się w Hotelu Chynów. Rok później, gdy uroczystość gościła u nas, certyfikat ten został prolongowany.