kazimierz_pulaski6 marca będziemy świętowali 272. rocznicę urodzin Patrona muzeum.

O godz. 13.00 dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kazimierza Pułaskiego z Warki złożą w imieniu społeczeństwa symboliczne kwiaty pod pomnikiem Kazimierza Pułaskiego. Potem, na terenie parku odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej (plenerowej) pt. „Byli tu... 1967-2017”, ukazującej znane osoby, które na przestrzeni 50 lat odwiedziły muzeum.

Część artystyczną zaplanowano na terenie Centrum Edukacyjno-Muzealnego, gdzie zostaną ogłoszone wyniki I etapu V edycji Konkursu DWA OBLICZA PUŁASKIEGO, potem odbędzie się premierowy pokaz filmu „Ku pokrzepieniu serc – Casimir Pulaski Day Parade” z udziałem twórcy filmu i Wielkiego Marszałka Parady Pułaskiego z Nowego Jorku – Pana Artura Dybanowskiego a także koncert „Klasyka skrzypcowo-gitarowa od Pułaskiego do współczesności”, w wykonaniu Strzelecki-Garlińska Duo, Mateusz Strzelecki – skrzypce, Paulina Małgorzata Garlińska – gitara.

urodziny1947