P ZachyraW atmosferze świąteczno-noworocznej, na rozpoczęcie 2019 roku zapraszamy Państwa na wyjątkowy koncert w ramach cyklu Muzzeum Jazz.

Usłyszą Państwo znane polskie kolędy, m.in. Cicha Noc, Oj Maluśki, Przybieżeli do Betlejem, Mizerna Cicha oraz piosenki o tematyce świątecznej, wykonywane przez cenionych amerykańskich wokalistów, takich jak: Frank Sinatra, Ella Jane Fitzgerald, George Michael, Mariah Carey i wielu innych. Wszystkie utwory wykonane będą w stylistyce muzyki jazzowej czy smooth jazzowej, których znane tematy przeplotą się z wirtuozowskimi, nastrojowymi instrumentalnymi solówkami.

W skład zespołu wchodzą znani polscy artyści jazzowi:

Patrycja Zarychta - wokal
Zdzisław Kalinowski - instrumenty klawiszowe
Wojciech Pulcyn - kontrabas
Gniewomir Tomczyk – perkusja / sample

Patrycja Zarychta Quartet / Koncert Noworoczny
20 stycznia, godz. 17.00
Sala Centrum Edukacyjno-Muzealnego
Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce

Wstęp wolny!
Ilość miejsc ograniczona.
Bezpłatne wejściówki na koncert można zarezerwować pod numerem telefonu:
48 667 22 67 lub pod adresem e-mail: rezerwacja@muzeumpulaski.pl.
Serdecznie zapraszamy.

O zespole:

ZarychaPATRYCJA ZARYCHTA - wokalistka, kompozytorka, nauczycielka śpiewu i emisji głosu, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, specjalność wokalistyka jazzowa, krzewiąca szeroko pojętą technikę zdrowego śpiewania. Wykładała w klasie wokalnej na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, kierunek jazz i muzyka rozrywkowa. Współpracowała m.in. z Wojtkiem Pilichowskim, Michałem Urbaniakiem, Arkiem Skolikiem (Skolik Plays Minugus), Piotrem Żaczkiem, Femi Temowo. Szkoliła swój głos pod czujnym okiem wybitnych pedagogów: Elżbiety Zapendowskiej, Justyny Motylskiej, Anny Szarmach, Kuby Badacha, Joshua Alamau, Teri Stock, Mary Ann Kehler. Na swoim koncie ma wiele nagród na konkursach i festiwalach ogólnopolskich. Występowała na największych festiwalach jazzowych w Polsce, m.in. Warsaw Summer Jazz Days oraz Jazz Jamboree (2016), Woodstock 2017 czy Opole 2017 (Koncert Premiery). 19 maja 2017 r. ukazał się debiutancki album artystki zatytułowany „Szczęście”, nad którym pracowała razem z Michałem Urbaniakiem oraz Markiem Pędziwiatrem.

KalinowskiZDZISŁAW KALINOWSKI - pianista, kompozytor, aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie fortepianu. Współpracował m.in. z Maciejem Miecznikowskim (wszystkie aranżacje i udział w płycie pt. Czarodzieje), Adamem Wendtem (wszystkie aranżacje i udział w płycie pt. ADAM WENDT PLAYS KOMEDA SMOOTH). Twórca aranżacji na orkiestrę symfoniczną dla zespołu Smokie (koncert w Sali Kongresowej 20.12.2010) oraz dla orkiestry Sinfonia Varsovia. Laureat pierwszej nagrody w konkursie im. Natalii Kukulskiej pt. Aranżator, za aranżacje przeboju artystki.

Pulcyn

WOJCIECH PULCYN - kontrabasista jazzowy. Ukończył Policealne Studium Jazzu w Warszawie, gdzie studiował pod kierunkiem prof. Zbigniewa Wegehaupta. Współpracuje z najbardziej rozpoznawalnymi polskimi muzykami, takimi jak Ewa Bem, Michał Urbaniak, a także z młodymi artystami polskiej sceny jazzowej, m. in. z gitarzystą Rafałem Sarneckim i pianistą Michałem Tokajem. W dziedzinie muzyki etno współpracował z polskimi zespołami Kapela ze Wsi Warszawa, Ogrody Alamut i Kwartet Bartosz Niedźwiecki. Owocem tej współpracy było uznanie na festiwalu folkowym Polskiego Radia Nowa Tradycja. Aktywnie działa także w dziedzinie muzyki teatralnej. W 2000 r. napisał muzykę do spektaklu opartego na powieści Witolda Gombrowicza „Translatlantyk” w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza.

TomczykGNIEWOMIR TOMCZYK - perkusista, perkusista hybrydowy, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej im. Ignacego J. Paderewskiego w Poznaniu. Laureat I Nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Rytmu Drum Battle. Współpracuje na stałe m.in. z zespołem elektronicznym XXANAXX, producentką MIN czy wokalistą Patrycją Zarychtą. Występował oraz współpracował z takimi artystami, projektami jak: Schmidt Electric, Apostolis Anthimos, Kayah, Józef Skrzek, Serj Tankian, Katarzyna Nosowska czy Ten Typ Mes. Prowadzi własny zespół muzyczny pod nazwą
Gniewomir Tomczyk/Project. Na początku 2017 r., za pośrednictwem wydawnictwa muzycznego SJ Records, ukazała się debiutancka płyta artysty pt. Event Horizon. Muzyk obecnie wydał drugi album Live oraz pracuje nad trzecim krążkiem zatytułowanym - Pieces of My Journey.