majowka2018Zbliża się długi majowy weekend. W tym czasie Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego przygotowało specjalne propozycje dla wszystkich ciekawych świata i historii.

W dniach 2, 4, 5 i 6 maja można zwiedzać pałac Pułaskich o wyznaczonych godzinach, tj. o 11.00, 12.30, 14.00, 15.30. 

Zachęcamy do obejrzenia wystaw stałych oraz ekspozycji czasowej na terenie CEM – „Ostatni rycerz dawnej Polski”.
Na terenie parku na gości czeka „Strefa zdrowia i relaksu” – mini-siłownia dla aktywnych oraz niezastąpione leżaki. Każdy znajdzie coś dla siebie – chwilę dla sportu, chwilę dla słodkiego lenistwa.

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja wejście do muzeum jest bezpłatne!

Zajęcia edukacyjne „VIVAT MAJ” (3 maja)

O godz. 12.00 zapraszamy na rodzinne warsztaty poświęcone czasom stanisławowskim i kulisom uchwalenia Ustawy Rządowej. 

13.30 – spacer po parku z przewodnikiem – legendy i dawne podania. Akcja odbędzie się tylko po zebraniu minimum 15-osobowej grupy oraz w przypadku sprzyjającej pogody.

 

AKCJA „PIERWSZY PRZYSTANEK – MUZEUM” (3 maja)

Długi weekend to doskonała okazja, aby uprawiać sport i zwiedzać region – poznać jego historię i przyrodę. Wycieczki rowerowe łączą obie formy aktywności. Doświadczonym kolażom walorów południowego Mazowsza przedstawiać nie trzeba. Ale dla osób, które dopiero chcą spróbować swych sił w turystyce rowerowej mamy dobrą wiadomość.

3 maja będzie działać w parku mobilna wypożyczalnia rowerów. Zwiedzający będą mogli też liczyć na bezpłatną konsultację dotyczącą zarówno wyboru sprzętu, planowania tras, jak i najważniejszych atrakcji regionu. Muzeum będzie ich pierwszym przystankiem na trasie kształcących wycieczek.

Partnerem akcji jest Biuro Turystyki Aktywnej „Odkryj Zapilcze”
Rezerwacja sprzętu rowerowego: tel. 509 821 321, e-mail: kontakt@odkryjzapilcze.pl

ZAJĘCIA EDUKACYJNE „CZY OBRAZ MOŻNA CZYTAĆ?” (4-6 maja)

4, 5 i 6 maja między 12.00 a 12.30 zapraszamy na niecodzienne zajęcia edukacyjne. Na co dzień nasi przewodnicy oprowadzają zwiedzających po ekspozycji, prezentując najciekawsze eksponaty. O wielu z nich chcieliby powiedzieć coś więcej. W długi weekend będą mieli taką możliwość.

Zajęcia „Czy obraz można czytać?” to wprowadzenie do głębszego poznania dzieła sztuki. To odnalezienie sensu w kontekście życia artystów i historii. To odczytanie znaczenia kompozycji i barw. To dowód na to, że 8 sekund poświęcane średnio na oglądania dzieła sztuki to za mało.

Udział w zajęciach wliczony jest w cenę biletu.

Serdecznie zapraszamy!

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
http://muzeumpulaski.pl/aktualnosci/460-dluga-majowka-z-muzeum#sigProIdd5f4b2ac3c