sprzatanie2018 0722 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. To doskonała okazja do promowania wydarzeń związanych z ochroną środowiska.

Tradycją już stała się wspólna inicjatywa lokalnych środowisk przy uprzątaniu winiarskiego parku. Muzeum bowiem bierze udział w obchodach Dnia Ziemi już od 2005 roku.
W piątek 13-go kwietnia seniorzy z Klubu Złotego Wieku w Warce pod przewodnictwem p. Zbigniewa Sabały wykonali prace porządkowe na parkowych polanach. Tydzień później do akcji włączyła się młodzież z wareckich placówek oświatowych: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Liceum im. Piotra Wysockiego.

Cieszy to, że ci, którzy regularnie przychodzą do parku na różne wydarzenia, spacery, tym razem postanowili czynnie zadbać o wizerunek terenów zielonych wokół muzeum. Wszyscy wykonali ogrom pracy. Wszyscy zasługują na słowa uznania.

Serdecznie dziękujemy za odzew, zaangażowanie i ciężką pracę. Szczególne podziękowania należą się społeczności PSP nr 2: kl. VII (opiekun p. Jolanta Jagielińska), V b (opiekun p. Marcin Banach), V c (opiekun p. Krzysztof Gruszczyński) a także II klasy LO (opiekun p. Iwona Masiewicz).

Dziękujemy także Zakładowi Usług Komunalnych za pomoc organizacyjną.


Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
http://muzeumpulaski.pl/aktualnosci/459-ty-dzien-ziemi-za-nami#sigProIdbf9c293cc5