oferta edukacja20182Dzieci i młodzież wróciły do szkoły. Dlaczego nie miałby wrócić do muzeum? Teraz jest ku temu doskonała okazja.

Nowa oferta edukacyjna to kilkanaście lekcji muzealnych, dzięki którym można zrealizować program nauczania w niecodziennych okolicznościach. W końcu warto być po drodze z historią, po drodze ze sztuką, po drodze z muzeum. Oto lista rzeczy o jakich powinni Państwo wiedzieć.

Dla kogo?

Od przedszkola do matury – oferta jest adresowana dla wszystkich. Posiadamy lekcje opracowane dla przedszkolaków oraz dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej, jak również dla starszych uczniów. W większości są to zajęcia z historii, ale nie brakuje tematów przyrodniczych oraz z zakresu plastyki i historii sztuki.

Jaki jest zakres tematyczny lekcji?

Ofertę edukacyjną mogą Państwo pobrać tutaj a listę lekcji muzealnych tutaj. Zakres chronologiczny zajęć zaczyna się w średniowieczu, a kończy na czasach współczesnych. Specjalizujemy się w zajęciach z okresu staropolskiego oraz lat walk o niepodległość Rzeczpospolitej. Jest to tym bardziej istotne, że w 2018 r. obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości oraz 250. rocznicę zawiązania konfederacji barskiej. Na tę okazję opracowaliśmy okolicznościowe zajęcia edukacyjne.

Jakie są założenia oferty?

Praktyczność – jesteśmy świadomi celów edukacyjnych jakie stawiane są przed uczniami. Część z nich można zrealizować przy okazji bliższych lub dalszych wycieczek klasowych. Podróże kształcą, ale tylko stworzymy ku temu odpowiednie warunki. Dlatego chcieliśmy, aby tematyka naszych zajęć pokrywała się z wymaganiami szkolnymi. Postulat, aby łączyć przyjemne z pożytecznym rozumiemy bardzo dosłownie.

Jakie są korzyści?

Po pierwsze: uczniowie poszerzają swoją wiedzę. Po drugie: mają okazję obcować z dziełami sztuki, podziwiać piękno architektury i przyrody. Wszystko to składa się na szeroko pojęte obycie. Po trzecie: jest to przełamanie codziennej rutyny szkolnej, ale przełamanie kształcące.

Dlaczego warto przyjechać do Warki?

Warka leży w połowie drogi między Warszawą a Radomiem. Znana jest z tradycji browarniczych, ale nie tylko. W mieście można odwiedzić m.in. rynek, grób Piotra Wysockiego, kirkut. Przepływająca obok miasta Pilica stanowi zagłębie kajakowe. Z kolei Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego to nie tylko wystawy stałe i czasowe. To również 15-hektarowy park – zdaniem wielu jeden z najpiękniejszych na Mazowszu (częściowo leży on na obszarze Natura 2000). W jego obrębie znajduje się: miejsce na ognisko, Strefa zdrowia i relaksu (siłownia dla biegaczy oraz leżaki), ścieżka edukacyjno-przyrodnicza oraz altany.

Kontakt
ul. Kazimierza Pułaskiego 24
05-660 Warka
rezerwacja@muzeumpulaski.pl 
tel. (48) 667 22 67 w. 21