Zapraszamy na XV spotkanie z cyklu „Wieczór z Kulturą”.

W niedzielny wieczór 24 września proponujemy

piosenki Bogny Sokorskiej – „Słowika Warszawy”

bogna sokorska20172

Na scenie pojawią się artyści – uczniowie i przyjaciele Maestry:

Ryszard Morka – bas

Grażyna Mądroch – sopran koloraturowy

Ewelina Kliczkowska – flet

Adam Sychowski – fortepian

Tadeusz Lempkowski – aktor

W programie najpiękniejsze arie: „Straszny dwór”, „Nad pięknym modrym Dunajem”, „La cantinera”, „Walc księżycowy”, „Humoreska”, aria cyganki z opery „Carmen”.

Niedziela 24 września godz. 18:00 zapowiada się wyjątkowe spotkanie!

Bilety na koncert w cenie 70 zł od osoby można nabyć przez internet pod adresem: rezerwacja@muzeumpulaski.pl , telefonicznie: 48 667 22 67 w. 21 oraz w kasie muzeum

W cenę biletu wliczono wino i przekąski.
Obowiązują stroje wizytowe.

Bogna Sokorska – de domo Kaczmarska, ur. 6 kwietnia 1927 w Warszawie, zm. 10 maja 2002 tamże – to jedna z najwybitniejszych polskich śpiewaczek II poł. XX wieku. Wszechstronnie wykształcona. Pobierała lekcje śpiewu u Ady Sari przez, rzecz niespotykana, 20 lat! Jej głos – nieskazitelny sopran koloraturowy, doskonale wyszkolony, najpiękniejszy w powojennej Polsce – spowodował, że nadano jej zaszczytny tytuł „Słowika Warszawy”.

Była laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Śpiewaczego (1951), solistką Opery Warszawskiej (1961-1963) i teatrów operowych w Düsseldorfie (1964-1970) oraz Essen (od 1970). Odbywała występy gościnne na europejskich scenach w kraju i za granicą.

W swoim repertuarze operowym posiadała około 20 partii sopranu koloraturowego (m.in. Konstancja, Blonda, Fiordiligi, Królowa Nocy, Norina, Gilda). Poświęciła się również pracy pedagogicznej, wykładając na Letnich Kursach Mistrzowskich w Weimarze.

bogna sokorska plakat20172