dzienziemi2017 02021 kwietnia w ramach Obchodów Światowego Dnia Ziemi pracownicy muzeum wspólnie z młodzieżą z wareckich szkół sprzątali zabytkowy park.

Tegoroczna edycja akcji odbyła się pod hasłem „W kierunku natury” i była poświęcona zagadnieniom ochrony różnorodności biologicznej. Jest temat bardzo ważny, szczególnie w kontekście efektu cieplarnianego i wciąż rosnącego zanieczyszczenia wód i powietrza.
Międzynarodowy Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ochronę środowiska, najważniejsze święto ekologiczne świata obchodzone od 1970r., a w Polsce od 1990r. Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego bierze udział w akcji od dwunastu lat.
Dziękujemy dyrektorom, opiekunom oraz uczniom ze szkół: PSP nr 1 w Warce oraz LO im. Piotra Wysockiego za wspólną inicjatywę.
Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów klasy IV b i IV c (PSP nr 1) oraz opiekunów – p. Agnieszki Jaworskiej i p. Marty Wojsy, a także kl. II b (LO) oraz p. Iwony Masiewicz.
Serdecznie dziękujemy także Zakładowi Usług Komunalnych w Warce za pomoc organizacyjną.
Poniżej krótka fotorelacja z wydarzenia.