cem warka 09Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego otrzymało dotacje od Ministra Kultury.

Kwota 150 000 zł przyznana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Infrastruktura kultury 2017” pomoże wyposażyć Centrum Edukacyjno-Muzealne w Warce na potrzeby działalności kulturalnej. Łącznie z tzw. wkładem własnym realizacja projektu wyniesie 190 000 zł To bardzo dobra wiadomość, gdyż o sfinansowanie wyposażenia nowego budynku, muzeum starało się od kilku lat. Dzięki przyznanej dotacji zakupione zostaną krzesła do sali konferencyjno-koncertowej, rzutnik multimedialny, stoły i krzesła do sali edukacyjnej oraz częściowe nagłośnienie i oświetlenie sceniczne. Do tej pory muzeum korzystało z rozkładanych krzeseł użyczonych przez Centrum Sportu i Rekreacji w Warce.

Zadanie jest kolejnym etapem zmierzającym do stworzenia przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego nowoczesnego zaplecza do działań kulturalno-edukacyjnych, a także zapewnienia wysokiego poziomu kierowanej do publiczności oferty. Poza działalnością muzealniczą, instytucja organizuje na szeroką skalę działalność kulturalną i edukacyjną, m.in. cykl koncertów „Muzzeum Jazz”, „Wieczór z Kulturą”, „Wieczór piosenki z duszą”, pokazy i projekcje filmowe, spotkania autorskie, prezentacje, szkolenia. Realizacja projektu pozwoli połączyć funkcjonowanie nowoczesnej, kompleksowo wyposażonej placówki przy historycznym muzeum.
Efekty realizacji będzie można zobaczyć podczas głównych obchodów Jubileuszu 50-lecia Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w dniu 1 lipca.

 

mkidn 01 cmykfot. Rafał Donica

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej pod adresem::
http://muzeumpulaski.pl/aktualnosci/243-kolejna-dotacja-dla-muzeum#sigProIdc8a6c5b88a

 

 

Fot. Rafał Donica