czestochowa2017 0104 marca mieliśmy zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w obchodach 90-lecia Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego w Częstochowie. Szkoła ma piękne tradycje i długą historię. Kształci fachowców w wielu zawodach. Od kilkunastu lat współpracuje z naszym muzeum.

Obchody 90-lecia rozpoczęła uroczysta Msza Św. w katedrze Św. Rodziny, a następnie, na budynku szkoły została odsłonięta tablica poświęcona Patronowi Kazimierzowi Pułaskiemu.
W powstawaniu tablicy mieliśmy swój udział. Wizerunek Kazimierza Pułaskiego na tablicy - to replika medalionu z naszych zbiorów, z popiersiem bohatera dwóch narodów, autorstwa Henryka Dmochowskiego z 1854 r. - dar Muzeum dla Szkoły z okazji 90-lecia. Odsłonięcia tablicy dokonali m.in.: wiceprezydent Częstochowy Ryszard Stefaniak i dyrektor naszego Muzeum Iwona Stefaniak. Podczas uroczystej akademii przekazaliśmy nasze gratulacje i życzenia dalszych sukcesów dla całej społeczności szkolnej. Jeszcze raz dziękujemy za współpracę i zaproszenie.