choinkamuseum201604W niedzielne południe 18 grudnia, warecki rynek zyskał nowe, zimowe oblicze. Wszystko to za sprawą projektu Jabłkowa Warka – Owoc Naszej Pasji.

Projekt realizowany jest przez liderów ze: Stowarzyszenia W.A.R.K.A., Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Lokalnego KULTYWATOR z Bończy, Stowarzyszenia na Rzecz Aktywności Lokalnej ANIMATOR, Publicznej Szkoły Podstawowej w Konarach oraz Gminnej Instytucji Kultury – Dworek na Długiej. W jego ramach każda z instytucji otrzymała drzewko do udekorowania.

Motywem przewodnim było jabłko, z uwagi na fakt, że rok 2017 ogłoszony został Rokiem Jabłkowej Warki. Akcji strojenia drzewek na Placu Stefana Czarnieckiego towarzyszył jarmark bożonarodzeniowy oraz wspólne kolędowanie z mieszkańcami miasta. Muzeum z dumą przystroiło swoje drzewko.

Dziękujemy za możliwość udziału w akcji. Pomysłodawcom – gratulujemy.