dzenpul201601Wielkimi krokami zbliża się październik, a wraz z nim doroczny Dzień Kazimierza Pułaskiego.

Z tej okazji starosta grójecki Marek Ścisłowski oraz dyrektor Muzeum Iwona Stefaniak zapraszają do uczczenia pamięci polsko-amerykańskiego Bohatera w dniu 11 października. Uroczystość z udziałem przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, pocztów sztandarowych i młodzieży szkolnej rozpocznie się częścią patriotyczną pod pomnikiem Kazimierza Pułaskiego o godz. 13.00. Oprawę przygotowuje Kompania Honorowa JW3411 z Ogrodzienic k. Grójca.
Podczas obchodów Dnia Pułaskiego Muzeum przypomni postać Ignacego Jana Paderewskiego, z okazji przypadającej w tym roku 75. rocznicy śmierci tego Wielkiego Polaka. Dlatego w części artystycznej odbędzie się prezentacja dwóch wystaw: „Ignacy Jan Paderewski (1860-1941) – Polak, Europejczyk, Mąż stanu i Artysta” - przygotowanej przez Muzeum Niepodległości w Warszawie oraz „Serce Paderewskiego” - przygotowanej przez Fundację Ave Arte. Na terenie Centrum Edukacyjno-Muzealnego zaplanowano również pokaz filmu „Paderewski człowiek czynu, sukcesu i sławy” w reż. Wiesława Dąbrowskiego.